Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har du en bra lydbok å anbefale? Skal kjøre London - Oslo - London i jula, og trenger noe å høre på... Glad i krim/triller/psykisk. Men aner ikke hvordan dette er å høre på kontra lese? Har aldri hørt på lydbok før.. Kan også like chickflick ala Bridget Jones. Og dyrehistorier såklart!

Skrevet

Nå gir jeg deg noe som er helt utenfor alt du sier du liker, men må bare anbefale "Gulldronning, perledronning". Den er så søt, g etter hva jeg husker er den ganske godt lest :)

Skrevet

Nå gir jeg deg noe som er helt utenfor alt du sier du liker, men må bare anbefale "Gulldronning, perledronning". Den er så søt, g etter hva jeg husker er den ganske godt lest :)

Sorry, men det virker som en typisk bok jeg ikke liker :P

Skrevet

De fleste bøkene som er litt populære, finner du også på lydbok. Og det er langt mellom de som har så dårlig innlesere, at det går utover lyttegleden.

Veldig mange synes det er merkelig å gå over til lydbok, men kommer du først inn i det, blir du hekta. Tenk så mange situasjoner man kan få hørt bøker som man ikke kan lese i. Og bilturer blir kortere med lydbok. Eneste minus er at de er litt dyre, selv om man kjøper de fra nett (laste ned MP3 filer). Og hold deg til de "dype" bøkene i papir, da man ofte mister småtterier underveis på lydbok, når man plutselig må konsentrere seg om noe.

Har ikke så mange tips å komme med, siden jeg går i en helt annen sjanger selv. :P Annet enn at Knut Nærums "Sitt ned og hold kjeft" er bare helt fantastisk morsom på lydbok. :lol:

Skrevet

Har hørt at man også kan låne lydbøker på biblioteket - så da behøver det ikke å være så dyrt i alle fall.

Men ja - det er fantastisk "selskap" når man kjører langt! Er jo sånn at man ikke har lyst til å komme fram engang - hvis ikke boka er ferdig!

Susanne

Skrevet

Har hørt at man også kan låne lydbøker på biblioteket - så da behøver det ikke å være så dyrt i alle fall.

Men ja - det er fantastisk "selskap" når man kjører langt! Er jo sånn at man ikke har lyst til å komme fram engang - hvis ikke boka er ferdig!

Susanne

Hm, må sjekke ut om de gjør det her borte og! Og om det er lang nok lånetid!

Skrevet

Fifty shades trilologien :P

Så ikke denne før nå - men hvordan er det å høre på denne da? Snart ferdig med bok nr 1 :)

Det kan godt være :lol:

Hodejegerne er av de beste jeg har hørt, forresten! Thorbjørn Harr er utrolig dyktig. Så om du ikke har lest den, kunne det kanskje vært noe? :)

https://www.lydbokfo...et.no/node/3295

Kanskje det ja! Likte filmen ihvertfall :)

Skrevet

Personlig elsker jeg all krim av Unni Lindell. Lest eller hørt alt hun har kommet ut med (av krimserien). :)

Skrevet

Så ikke denne før nå - men hvordan er det å høre på denne da? Snart ferdig med bok nr 1 :)

Greit å trykke "pause" når man skal betale ved bomstasjoner eller handle på drive thru... :icon_redface:

Susanne

  • Like 2
Skrevet

Så ikke denne før nå - men hvordan er det å høre på denne da? Snart ferdig med bok nr 1 :)

Kanskje det ja! Likte filmen ihvertfall :)

Jeg har hørt en som har vært lest inn av "Becca Battoe", helt greit å høre på egentlig :)

  • Like 1
Skrevet

Så ikke denne før nå - men hvordan er det å høre på denne da? Snart ferdig med bok nr 1 :)

Fifty shades trilogien er vel som alle andre lydbøker? Hørte tredje boka på lydbok mens eg venta på at den skulle bli publisert i bokformat på norsk, og vil heller ikkje påstå lesaren lever seg så grusomt inn i rollen :P

Men så absolutt ei grei lydbok å ta med på turen ;)

Ellers har du The black dagger brotherhood, men om den finst på lydbok er eit anna spørsmål då :)

  • Like 1
Skrevet

Nei, man lever seg vel ikke inn idet - men jeg vil tro at det kan høres litt snodig ut for andre å bare høre visse bruddstykker/setninger..

(Er jo nesten sånn at man blir litt sånn småflau når man hører på, liksom)

Susanne

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...