Gå til innhold
Hundesonen.no

Gratulerer Anette og Issi!


Recommended Posts

Skrevet

Gratulerer! Som jeg skrev tidligere, Issi finner ut at dette er gøy og da raser dere avgårde! :cheer: :cheer: :cheer:

Skrevet

Grattis så mye med superresultat :).

Men altså - neste gang du havner på sykehuset, så ikke forvent sympati! Nå har du å holde deg i ro til du er frisk og rask (og da mener jeg ikke BEGYNNER Å BLI FRISK, men at du ER frisk *hytte litt med neven*).

  • Like 1
Skrevet

Grattis så mye med superresultat :).

Men altså - neste gang du havner på sykehuset, så ikke forvent sympati! Nå har du å holde deg i ro til du er frisk og rask (og da mener jeg ikke BEGYNNER Å BLI FRISK, men at du ER frisk *hytte litt med neven*).

du vet jeg aldri blir FRISK ikke sant? :P så da kan vi vente ehm.. ehm.. okay har aldri vært frisk :P så definisjonen din blir feil :aww: jeg har tatt det veldig med ro ikveld og sovet og sløvet og gjør egentlig ingenting :P T kjørte meg dit og tok hunden og alt så jeg tok det så rolig jeg klarte :lol:

Takk for alle gratulasjoner :D Det var verdt å stå opp tidlig for :ahappy: Gleder meg maks til lp2 :)

Skrevet
du vet jeg aldri blir FRISK ikke sant? :P så da kan vi vente ehm.. ehm.. okay har aldri vært frisk :P så definisjonen din blir feil :aww: jeg har tatt det veldig med ro ikveld og sovet og sløvet og gjør egentlig ingenting :P T kjørte meg dit og tok hunden og alt så jeg tok det så rolig jeg klarte :lol:

Takk for alle gratulasjoner :D Det var verdt å stå opp tidlig for :ahappy: Gleder meg maks til lp2 :)

*Ler*. Nei, jeg er klar over det liksom, men med tanke på at du nettopp har vært akutt innlagt, så kan det kanskje være lurt å ta det rolig, slappe av, sove og generelt la kroppen få den hvilen den trenger for å gjøre seg friskere igjen. Det er jo kanskje en grunn til at du stadig blir innlagt - sant? Sånn som at du ikke lar kroppen få den hvilen den trenger :P.

  • Like 1
Skrevet

GRattis! Flinkeste!

(og enig med siri - NÅ HOLDER DU SENGA/SOFAEN på ubestemt tid fremover! *streng* )

eh uh.. jeg skal på jobb mandag.. :P dog har møte med sjefen da så får se hva han sier :lol::P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...