Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Opp rundt 07.00

2012-11-01-268-1.jpg

08.00 møtte jentene

golfbanen035.jpg

09.00 avsluttet med burning på golfbanen

golfbanen009.jpg

10.00 hundefrokost

frokost001.jpg

Jobb. Først litt stallarbeid. Fulle staller så noen må bo i gjestestallene

2012-11-01-271.jpg

Kiosken/kafeen er ferdig vasket

2012-11-01-274.jpg

Også undervisning resten av kvelden

2012-11-01-269.jpg

Hjemme kl 20. Middag til både fir- og tofotinger

2012-11-01-275.jpg

Kl 22 ish. Gutta har tatt kvelden

120120121909-1.jpg

  • Like 5
Skrevet

Da jeg var liten kjente jeg noen som hadde to borzoier. Det er veldig mange år siden, men de to tingene jeg husker best fra de hundene var 1) burning rundt på store åpne plasser, og 2) ligge oppned med den stoe brystkassa rett opp i sofaen, og strukket ut så lange de er. Fikk skikkelig flash-back av denne efiten :D

Skrevet

Da må jeg bare spørre igjen, selvom det var et vanskeig bilde, er det Bellis eleven rir på?

Nei,Lians Cayana heter hun. Stine rir faktisk middels dressur på henne med ok prosenter og har gjort alt selv. Mulig den du mener står på stall Nedenes,rett borti veien her? Tror det står enn sånn der og men de er aldri med på noe av det som skjer hos oss så vi ser ikke så mye til dem. Tror det er mest tur-ryttere.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...