Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja så prøver jeg meg, da! Beklager dårlig kvalitet på bildene, lenge leve mobil :P

Kl 12 kom jeg på at det var 1. november, så da startet jeg bildene! Hva som skjedde før det, forblir en hemmelighet.

Jeg leser matte

20121101_123719.jpg

Kl 1 er jeg ute på tur med Ico. Starten av turen, fremdeles hvit.

20121101_143403.jpg

Kl 2 er vi fremdeles ute, og nærmer oss slutten av turen - nå helt svart på hele magen.

20121101_152203.jpg

kl 3 er jeg vel hjemme, nok en gang med matteboka

20121101_162014.jpg

Kl 4 har jeg gått over til å regne med matten, ikke bare lese

20121101_173542.jpg

kl 5 har jeg gitt opp matte for dagen og nerder litt istedenfor

20121101_132658.jpg

kl 6 er det tid for taco og dexter (hmm... valp har tydeligvis løpt over gulvet og dratt med seg gulvteppet...)

20121101_182347.jpg

Klokken 7 klargjør jeg til generalforsamling i klubben jeg sitter som leder i

20121101_193348.jpg

Kl 8 og utover har jeg sittet her og gjort ymse.

20121101_210901.jpg

Og nå skal jeg ut med dyret, men det får dere ikke se noen bilder av ;)

  • Like 2
Skrevet

Samojed :wub: Å, finfin liten sak du har! Og så ut som en fin dag, til tross for all matten :P Fikk flashbacks til den tida jeg fortsatt hadde sånt, hehe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...