Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Uff, jeg er så redd for slike ting altså... Fikk litt panikk i går da jeg glemte tlf på lading hjemme når jeg dro på jobb. Og er helt nazi på og skru av alt elektrisk. Ca alt vertfall. Spesiellt tlf ladere.

Skrevet

Det er tragisk når slike ting skjer, og det er jo røyken omtrent alle dør av i brann (heldigvis).

Grei huskeregel er som Ida sier, aldri dra fra oppvaskmaskin og vaskemaskin i gang. Samme er at kaffetraktere, vannkokere, brødristere og slike ting skal ut av stikkontakten når de ikke er i bruk. TV skal skrues av, ikke stå på stand-by. Rett og slett skru av ting! Starter brannen i en TV som står på standby, kan man få forkortning på forsikringen også når den skal utbetales. Selvfølgelig kan ikke penger erstatte mye av det man mister, men det er kjedelig å stå på bar bakke etter en brann i tillegg.

Skrevet

Noen bekjente av oss fikk en skikkelig skrekkopplevelse da det en dag tok fyr i tørketrommelen på badet. Mannen i huset + 3 unger var hjemme, heldigvis, så han fikk ringt brannvesenet, dratt ut stikk-kontakten til trommelen og så rømt huset. Det ble store røykskader på badet og gangen deres.

Jeg spurte han ikke, men jeg har mistanker om at han har glemt å rense lo-filteret i maskinen før han satte den i gang. Er lo-filteret fullt, er det farlig, det blir for tett og overoppheting kan skje. Loen er jo rene knusket, tenner så lett som bare det. Han hadde bare slått på tørketrommelen og gått ut på kjøkkenet. Røykutviklingen og lukta var ganske kraftig før han oppdaget det.

Men etter det er jeg nøye med å aldri gå og legge meg mens vaskemaskin og tørketrommel er i gang. Jeg venter alltid til de er ferdige, så slår jeg dem helt av med bryteren før jeg legger meg. Men jeg drar ikke ut stikk-kontakten. Det blir for mye pes. Jeg tror ikke sånne ting selvantenner akkurat, når de ikke er i gang. Det er mens de står og går at sånt skjer.

Skrevet

Jeg vet hvem dette er, helt tragisk :(

Ja, helt grusomt :( Fikk helt frysninger da jeg leste det. Snakket mye med henne på utstilling i Vestnes ifjor..

Huff :(

Skrevet

Det er tragisk når slike ting skjer, og det er jo røyken omtrent alle dør av i brann (heldigvis).

Grei huskeregel er som Ida sier, aldri dra fra oppvaskmaskin og vaskemaskin i gang. Samme er at kaffetraktere, vannkokere, brødristere og slike ting skal ut av stikkontakten når de ikke er i bruk. TV skal skrues av, ikke stå på stand-by. Rett og slett skru av ting! Starter brannen i en TV som står på standby, kan man få forkortning på forsikringen også når den skal utbetales. Selvfølgelig kan ikke penger erstatte mye av det man mister, men det er kjedelig å stå på bar bakke etter en brann i tillegg.

vår tv har bare standby knapp :( så vi må alltid dra ut stikkontakten for å få skrudd tvn av ordentlig

Skrevet

vår tv har bare standby knapp :( så vi må alltid dra ut stikkontakten for å få skrudd tvn av ordentlig

Det er kommet dessverre en del av de TVene. Ser det rundt om på jobb, og det umulig å få slått de helt av... Men hva med å ha den på en kontakt med bryter? Da tar du jo strømmen til den. Aner ikke om det er bra nok ved lynnedslag, men strøm får den jo ikke, så den kan ikke selvantenne da.

Og ang kaffetraktere, så hadde jeg investert i en Moccamaster. Billigversjoner har tidvis en veldig, ehm, interessant oppførsel. Som å smelte når man bruke de, selvantenne, lage brennemerker i benkeplater mm. :P (At de går, gjemmer seg, kveiler seg fast i ting og slikt tar jeg ikke ansvar for, men så fikk kunden til slutt timere på alle kontakter da. :innocent: )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...