Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg er såå tett når det gjelder sånne ting, så må spørre dere for å være sikker. Jeg trekker etter tabell 7100. Det var det jeg fikk da jeg oppga hvor mye jeg kom til å tjene i 60% stilling. Men, nå har jeg gått opp i 100% stilling, og må jo derfor også trekke mer. Er det sånn at så lenge man har tabelltrekk vil skattetrekket automatisk justeres etter utbetaling?

EDIT: Her er link til oversikt over tabell 7100: https://skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk

Guest Kåre Lise
Skrevet

Hei! Jeg er såå tett når det gjelder sånne ting, så må spørre dere for å være sikker. Jeg trekker etter tabell 7100. Det var det jeg fikk da jeg oppga hvor mye jeg kom til å tjene i 60% stilling. Men, nå har jeg gått opp i 100% stilling, og må jo derfor også trekke mer. Er det sånn at så lenge man har tabelltrekk vil skattetrekket automatisk justeres etter utbetaling?

EDIT: Her er link til oversikt over tabell 7100: https://skort.skatte...skd/trekk/trekk

Ja og nei, det justeres før utbetaling etter brutto ( før skatt ) lønn pr.mnd. Normalt vil dette være greit men det kan være du skal endre tabell selvom forsjellen blir marginal kan det bli litt i løpet av året. Du burde uansett sende inn melding om endret inntekt for så å ev. se om du får ny tabell.
Skrevet

Takk for svar :) Nytt kort er bestilt, men rekker ikke å få det til oktoberlønna - og da er det jo bare to lønninger igjen, hvorav den ene uansett har halv skatt ... Hehe. Får vel sette av litt penger og være forberedt på smell neste år kanskje.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Takk for svar :) Nytt kort er bestilt, men rekker ikke å få det til oktoberlønna - og da er det jo bare to lønninger igjen, hvorav den ene uansett har halv skatt ... Hehe. Får vel sette av litt penger og være forberedt på smell neste år kanskje.

Det er ikke store summer det blir snakk om på en måned.. Jeg står midt i en endring fra tabell 7100 til 7120 her og differansen i skatt er under 100,- pr. 14de dag mellom de.
Skrevet

Åh, supert nytt! Jeg tror jeg ligger sånn relativt greit ann enda - jeg jobber 60% frem til slutten av mai og begynte da å jobbe 100%. Men det var litt vrient for lønningskontoret å få med seg, så jeg fikk 60% lønn med tabelltrekk skatt, og så fikk jeg 40% etterbetalt med 36% trekk mesteparten av sommeren. Så det er egentlig bare en mnd jeg vet jeg har trukket lite, og nå har jeg i tillegg bedt om 500 ekstra i trekk i mnd ... Så det burde ikke bli en STOR smell. Er bare såå vanskelig å holde oversikten når det har vært mye frem og tilbake med for lite betalt, så etterbetalt, så for mye betalt som jeg måtte betale tilbake og så videre ...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...