Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to ubrukte Lilla regndresser fra "Dogs of Norway"

av tynt vanntett gortex-stoff-

Kjempegodt passform.. med strikker og stramme-striker og påsydd reflex.

Jeg har hatt samme dress til min storpuddel og var kanon fornøyd

De var dessverre for store til mine papillon-jenter.

Den ene ligger uåpnet i posen og den andre er bare prøvd.

300 kr pr stk

str 16 Bein 20 cm Kropp 56 cm Rygg 43 cm

post-4775-0-85631000-1348589066.jpgpost-4775-0-74440900-1348589100.jpgpost-4775-0-59131400-1348589141.jpeg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg vil ha en, tror jeg? I følge puddelforumene skal de passe fint på mellompuddelfrøkner ;)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hei

Jeg har begge dressene fortsatt.

Vil dere ha dem er det bare å sende meg en PM med navn og adresse.

300 kr er inkl frakt :)

Dressene ble vel opprinnelig designet og sydd av ei som har pudler (nå puddel oppdrett).

Jeg selv har hatt en tidligere versjon av dressen til min storpuddel-tispe

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...