Gå til innhold
Hundesonen.no

valpeshow


victoria_e

Recommended Posts

Skrevet

vel, det samme som på en utstilling egentlig :=)

*utstillingsline (helst, men på valpeshow er ikke det veldig viktig)

*godbiter

*vann

*vaksinasjonspapirer

er vel egnetlig ikke noe mer du trenger, men bur til hunden, stol, og matpakke kan være lurt og ta med. :)

Skrevet

Du trenger ikke bur da :) Men hvis hunden din har vanskelig for å slappe av på utstilling kan det være kjekt å ha.

Det viktigste er vel:

-Vann til hunden

-Vaksinasjonspapirer

-Utstillingsline (kan som regel kjøpes på utstillingen)

Kan også være kjekt å ha med godbiter. Stoler er det ofte i haller, men hvis ikke kan jo det være lurt også. Ellers er det jo selvfølgelig det du trenger for å stelle hunden, børster og sånn.

Skrevet
tror jeg skall i dora hallen den 28.01.06 eller på melhus i bøndernes hus den 22.01.06, hvordan bur da??  

http://www.ellos.no/DetailPages/DetailPage...roductId=148534  noen som har dette buret?? er det plass til en storpuddel inne der tru?? kvalitet osv??

Ingen problem med storpuddel i det buret nei! :)

Jegf har to slike bur, og er kjempe fornøyd! Burker det hver natt til hundene!

Pass på når du bestiller, vi skulle bestille 6 nye bur (ikke til bare oss da :)) og fikk den minste størrelsen (ca kattebur)

Smart å ringe dem når du bestiller...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...