Gå til innhold
Hundesonen.no

En snilling som kjører Oslo-Bergen i dag eller på lørdag?


Snickers
 Share

Recommended Posts

Hei dere! :)

Nå har det seg slik at jeg og samboer glemte tv-foten vår hjemme i Finnmark når vi flyttet (argh!). Den er sånn ca. 2 kg, og kunne jo ha blitt sendt med posten, men vi er redd den kan knuses da, fordi nedre delen er laget av glass.

Men nå har min kjære mor sagt seg villig til å ta den med når hun flyr til Oslo. Hun lander i dag, og blir til i morgen. Om her er en snill medsonis som kunne ha forbarmet seg over oss, og tatt foten med når de kjører Oslo - Bergen, så vær så snill å ta kontakt! :)

Den trenger altså ikke å komme så fort fram, bare den kunne blitt henta i dag/lørdag. Hvis ikke må jeg og sambo enten ta sjansen og sende den med posten, (budbilene/expresstilbud var enten kjempedyre eller så hadde de ikke mulighet), eller leve med liten boks-tv til jul! :P

Vi kan klart komme med en liten godgjørelse - vil ikke at eventuelle hjelpere skal måtte betale noe ekstra i feks drivstoff for å hjelpe oss. :) Og når du er i Bergen så møtes vi der det passer for deg.

Det hadde vært så fint!

Fant heller ingen grupper for slikt på Facebook, så om noen vet om en slik gruppe, si gjerne ifra :flowers:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg får ikke kjørt den opp, men jeg kan alltids hente den og oppbevare den for dere til dere evt får tak i noen som kan hente den. Ikke det at jeg er så sikker på om det hjelper dere uendelig mye, men.. :lol:

Takk uansett, det hadde nok hjulpet hvis vi ikke hadde sendt den - min kjære mor sendte den bare med posten hun.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...