Gå til innhold
Hundesonen.no

Hurtta lifeguard stormjakke


Recommended Posts

Jeg tenker å kjøpe et regndekken, og har falt litt for hurtta sitt i lifeguard-serien. Problemet der er bare at størrelsene hopper fra 55 cm til 65 cm i lengde, og Casper er 58-60 cm lang.

http://www.divinedog.se/en-GB/storm-munkjacka-neon-rosa-p-453-c-197.aspx

Kjøpte varmedekken fra hurtta en gang i 65, men flappen gikk over tissen, så da lurer jeg på om det blir samme problem med denne varianten. Men det er jo fra forskjellige kolleksjoner, så jeg vet ikke hvordan størrelsene her er i forhold?

Er de store i størrelsene? For da kunne jo 55 cm kanskje gått? Det er jo mange hunder som faller imellom her, og 60 cm i lengden er tross alt ikke så uvanlig, så hvilken størrelse kjøper man da?

Eventuelt om noen har tips til andre regndekken så blir jeg glad for det og. Det skal helst ikke være særlig fôret, det har jeg vinterdekken til (som også er vanntett). Enkelt å ta på, og rimelig i prisen. Hurtta sitt er kanskje litt i dyreste laget, det kommer tross alt ikke til å bli voldsomt mye brukt, men betaler gjerne litt ekstra for å kle ham i knæsj rosa :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har dette i 75 til min collie, prøvde i en butikk før jeg bestilte, og da ble 65 for lite. Tror jeg har målt han til 65 ca, hvis jeg ikke husker helt feil :-P Flappen over tissen? Tenker du da på belte som går rundt magen på dette dekkenet? Tror du skal være ganske god for å få til å dekke til "understellet" med dette dekkenet her ;) Er sikkert noen som kan svare deg litt på bedre på det du spør om, har ikke noe å måle bikkja med... :-P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har dette i 75 til min collie, prøvde i en butikk før jeg bestilte, og da ble 65 for lite. Tror jeg har målt han til 65 ca, hvis jeg ikke husker helt feil :-P Flappen over tissen? Tenker du da på belte som går rundt magen på dette dekkenet? Tror du skal være ganske god for å få til å dekke til "understellet" med dette dekkenet her ;) Er sikkert noen som kan svare deg litt på bedre på det du spør om, har ikke noe å måle bikkja med... :-P

Ja tenker på beltet under magen :P Men ok, beltet er langt fremme i forhold til de andre dekkenene? For jeg har hatt problemer med dette på 3 andre dekken og, (to hurtta og et dogman :P )...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk! Ser ut som det går rimelig langt bak :/ da tør jeg nesten ikke kjøpe det uprøvd heller. Har ikke sett det i noen butikker her nemlig.

Men et annet spørsmål, hvor vanntett er det? Jeg leste en "anmeldelse" av det, der vedkommende skrev at hunden hennes hadde blitt våt igjennom. Men det hadde vært i skikkelig ruskevær. Likevel, det bør jo holde et par timer i regnet. Og sånn ellers, er du fornøyd?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg elsker det dekkenet, for det sitter så fint på Isak, veldig fin passform for mine hunder ihvertfall. Og så er det så peeent og har gode reflekser :D Jeg synes det virker veldig vanntett, har mest brukt det som refleksdekken. Men det er jo fra lifeguardserien, så det burde så absolutt være veldig tett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du gidder å måle ryggen hans hadde jo det vært supert :D Men ikke om det blir styrete for det da :-)

Djervekvinnen, det hadde jo vært en mulighet ja! Men vil helst at det skal passe uten at jeg trenger modifisere, jeg vet med meg selv at det tar laaang tid før slikt blir gjort, og vips blir bare dekkenet liggende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg målte fra midt i mellom skulderbladene og til halerot, han er 53 cm lang :) Dekkenet er perfekt lengde til han, det ender rett ved halerota (formen på bakdelen er sånn at dekkenet svinger inn ved halerota, om det hadde vært rett hele veien hadde dekkenet kanskje vært 1-2 cm lenger enn ryggen) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå måtte jeg sjekke på nytt og prøve dekkenet på han, og jeg tror han rett og slett har vokst seg inn i det siden forrige sesong, for nå passer den stroppen bedre :) Litt dårlig vinkel, dekken som krøller seg litt og hund som ikke helt ville stå i ro men :P

DSC_3062.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror nok du måtte hatt 65 uansett, for den stroppen går akkurat rundt på Isak :) (Det er litt teit måte å feste den på, så greit å ha litt å gå på selv om man kan stramme den mer enn man først tror) Du har dalmatiner? De er jo gjerne litt kraftigere enn en setter :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så søt :wub:

Ser ut som det passer perfekt til ham da, og nå så det ikke ut som stroppen gikk så langt bak heller. Så da kan det jo tenkes at 65 går på Casper. Ble vanskelig dette :P

Skal sjekke hva divinedog sier om tilbakesending av varer.

Peggy; si det du.... Casper er ikke kvadratisk, men er heller ikke så langt i fra. Eller, litt i fra da, men i forhold til mange dalmatinere har han iallefall ganske "kort" rygg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, veldig glad der han sto tålmodig mens jeg måtte ta hundre bilder med mobilkameraet som ikke ville fokusere, hehe :P Vi hadde akkurat vært ute på dotur i hagen, så han forsto ikke helt hvorfor han skulle ha på seg dekken nå, men stilte villig opp. Kunne jo hende det skulle skje noe kult! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan forresten hende jeg tar feil av det dekkenet og et annet jeg har, for han har nesten ikke brukt dekken :P Tror det er det andre som kommer akkurat ikke i veien for tissen, men det er også en str for stort til han. Så jeg tror ikke du får noe problemer med tissefant og det beltet hvis dekkenet passer greit i lengden :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...