Gå til innhold
Hundesonen.no

Lilo og Bia <3


LiloPilo
 Share

Recommended Posts

Her er mine to gledesspredere;

BIA, som er 50 % Border Collie, 25 % Engelsk springer spaniel og 25 % Engelsk setter. Utrolig at en slik gatemiks kan resultere i en så vakker skapning. Hun er like god som hun er vakker!

post-11380-0-10894900-1346007487_thumb.j

Bia er 9,5 år gammel og den beste konfirmasjonspresangen jeg kunne fått :)

LILO, som er en staffordshire Bull Terrier tispe på 4,5 måneder. Hun er hel-skjønn på alle måter og sørger for at matmor og Bia har noe å gjøre hele dagen.

post-11380-0-02372900-1346007693_thumb.j

Lilo blir med tiden pent nødt til å delta på utstillig, noe jeg gleder meg veldig til. Utover det er disse to frøknene herlige tur kamerater og verdens beste selskap for meg og samboer.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelige begge to! Lilo har jammen vokst, på det første bildet ser hun jo ut som ei lita dame allerede ;) Prikk lik Melvin da, man ser så godt at de er søsken synes jeg.

Har dere planlagt å delta på noen utstillinger utover høsten? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det noen av dere som skal på valpeshowet i drøbak 8 september? hadde vært morsomt å sett

flere av b kull bebisene der! vi har hvertfall meldt oss på

Det har jeg ikke fått med meg, men hadde jo egentlig vært veldig gøy. Ser at påmeldingsfristen har gått ut da, men satster på at vi får tatt oss en tur og sett på :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, det hadde vært morsomt å få til! Vi har ikke trent sånn veldig mye på utstillingsferdigheter enda da! Hehe... Hun er flink til å gå i ring og stå med mindre det ikke skjer noe mer spennende rundt henne. Har sendt mail nå, så får vi se om det lar seg gjøre. Uansett tar vi turen for å se hvordan dette fungerer og "øve" på store folkemengder.

Lilo ser monsterstor ut på det første bildet ja! Hun ser ikke sååå stor ut i virkeligheten. Men veide henne i går, og snuppa har passert 12,5 kilo. Var hos Bullbraaten's på søndag :) , og det var ikke mye forskjell på Lilo og Cindy nå. De er i grunn veldig like!

Håper på å se dere begge i drøbak ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Melvin er og blitt kjempeflink til å gå og stå når det ikke skjer andre ting rundt han ;) Med så mange andre hunder og mennesker ser jeg for meg at det blir litt for spennende til å høre på meg :lol: For ikke å snakke om at dommeren vil få seg en Melvin-suss eller to på nesa :P Men det hadde jo vært fint for treningens skyld :) Må bare dra innom jobb etter skolen i dag og sjekke om jeg jobber den lørdagen, så sender jeg mail om vi kan få melde oss på vi og.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Artig! Ja, Lilo er relativt spandabel med nussene sine hun også! Vil helst vaske hele ansiktet til de hun møter ;) Men øvelse gjør mester, så man må jo bare starte et sted :) Så lenge hun ikke får Lilo-raptus i ringen skal vi nok klare å gjøre noe bra :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her har det vært utstillingstrening fra dag en! så nå blir det spennende å se om det fungerer i praksis :P

Vi prøver å trene i så forkjellige miljøer som mulig og ikke bare hjemme i hagen. Får også fremmende til å se på tenner og kropp, slik at hun blir vant til det uten å få helt hilseraptus, hehe.

Men oppdater her om det ordner seg med påmeldingen for dere da, hadde vært kjempe gøy om fler fra bullbraaten stilte ut :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk mail nå! Det lot seg ikke gjøre. Men vi tar likevel turen for å se hvordan dette foregår :) Satser på utstilling i Askim 29-30. september jeg da.

Når på dagen lørdag 8. skal dere stille da? Hadde vært morro å se Hayley i ringen :)

Vet du om det er det mange staffebebier påmeldt i 4-6 mnd klassen?

Vi har trent en del på å gå i ring både i hagen, på parkeringsplasser og ulike miljøer fra dag én her i gården også. Lilo tåler mye forstyrrelser før hun kopler ut, men når det gjelder folk og dyr, spesielt barn, DA forlater hun min verden! Hehe.. Men det er først når folk og dyr møter blikket hennes, snakker til henne osv. Får hun øyekontakt med folk som snakker "duddi-dutt", så er hun solgt! Da er selv en håndfull med godbiter, fiskekaker og diverse uinteressant!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var dumt! Jeg har enda ikke motatt startnummer og slike ting, s&aring; sendte en mail til de n&aring;. Da f&aring;r jeg sett n&aring;r vi skal i ringen og hvor mange som er p&aring;meldt osv :)

Kjenner igjen det! hehe, konsentrasjonen blir begreneset n&aring;r man pr&oslash;ver &aring; trene ute blant mennesker, hunder og andre dyr.

Da blir alt mye mere spennende en p&oslash;lsebiten jeg pr&oslash;ver &aring; holde foran ansiktet hennes :P

Men hadde uansett v&aelig;rt koslig &aring; f&aring; hilst p&aring; dere i dr&oslash;bak hvis dere tar turen for &aring; titte :) Hayley har enda ikke hilst p&aring; noen av s&oslash;skene sine siden vi hentet henne. Vi melder oss ogs&aring; p&aring; i askim om jeg ikke jobber den l&oslash;rdagen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Lillegull vokser altfor fort! Lilo er nå 6 mnd og har blitt en flott, liten dame. Hun er tidenes sofagris og aldri har jeg vært borti MAKAN TIL KOSEDYR :heart: Hun er fantastisk snill og rar!

post-11380-0-30453500-1349801077_thumb.j

post-11380-0-22996300-1349801512_thumb.j

Her koser Lilo og Bia seg på hyttetur med sine beste venner; schæferne Jola og Mandy!post-11380-0-57911800-1349801242_thumb.j

Fire flotte vesner som koser seg på dagstur i skogen. Lilo må ufrivillig vente litt med slike ekspedisjoner.

post-11380-0-73123900-1349801829_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...