Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

For oss som ikke bruker hills hvilket for er det og hvorfor skal du bruke det?

Og skal du ha opp muskler eller fett for det er forskjell på å legge på seg de tingene.

Skrevet

Det brukes normalt ved diabetes, colitis og overvekt. http://www.hillspet...10&packType=Bag

Skal bruke det da han blir dårlig i magen av omentrent alt av for (royal canin, enakanuba, pro plan, apetitt osv) og dette foret holder avføringen normal istede for diare flere ganger i mnd.

Men duu, det er vel kanskje ikke helt logisk å bruke noe MOT overvekt om du skal ha hunden opp i vekt? Du kan ikke heller prøve vom og hundemat da? Det fungerer de fleste hunder bra på, sånn mtp. magen. Om du tester den hvite med ris f. eks? :)

Guest lijenta
Skrevet

Altså skal du ha han opp i vekt i muskler så er det beste med svømming og turer i skogen utenfor sti.

Det beste for hunden er jo å få muskler på kroppen og for å bygge muskler så trengs det gjerne proteiner som for eks er i kjøtt.

Skal hunden opp i fett så er det enkelt masse fett og ikke så mye mosjon men det beste for hunden er å bygge muskler

Så jeg ville begynt med svømming og gå turer i skogen. Kommer også ann på hvor gammel han er. Mange unghunder er skranglete til de kommer til en hvis alder så kommer musklene.

Skrevet

Er ganske motstridende å drive å fore han med det egentlig ja, men veterinæren mente det var til det beste for han og hun har somoftest brukt å ha rett :P

Han er bedre i magen nå enn hva han har vært siden han var valp, vist man ser bort ifra at han har Mye avføring (noe veterinæren mente var helt greit og forklarte at det kom av enten spesielle proteiner eller fiber i foret).

Har prøvd vom og hundemat ett par ganger tidligere, men det falt lite i smak. Ikke bare har han veldig ømfientlig fordøyelse, han er også veeeldig kresen :/

Skrevet

Er ganske motstridende å drive å fore han med det egentlig ja, men veterinæren mente det var til det beste for han og hun har somoftest brukt å ha rett :P

Han er bedre i magen nå enn hva han har vært siden han var valp, vist man ser bort ifra at han har Mye avføring (noe veterinæren mente var helt greit og forklarte at det kom av enten spesielle proteiner eller fiber i foret).

Har prøvd vom og hundemat ett par ganger tidligere, men det falt lite i smak. Ikke bare har han veldig ømfientlig fordøyelse, han er også veeeldig kresen :/

Mye avføring tyder jo på at han ikke nyttiggjør foret så bra, og er egentlig ikke ett godt tegn. Husk at veterinæren antageligvis egentlig vet lite om ernæring hos hund, slik som de fleste veterinæren (jeg begynner selv på veterinærhøgskolen om ett par uker og synes det er trist hvor lite ernæringslære det er i studiet), så det kan jo tenkes at det han går på nå egentlig ikke er det optimale for han. Spesielt om han er tynn. :)

Skrevet

Har tenkt samme tanken selv. Så han blir ikke å gå evig på dette foret for å si det slik! Ikke at jeg tror det er planen til veterinæren heller.

Har en 4kg sekk til han som nesten ikke er rørt, så har en plan om at vi skal revurdere foret når sekken er tom.

Hva kan man trygt blande i maten som ikke er tøft for magen?

Skrevet

Du kan ha litt lakseolje over maten daglig, det er litt kalorier i den og det er bra for leddene og gir pen pels :-)

Skrevet

Han har desverre regaert veldig på laks når han har fått det (veldig løs mage), er det sansynelig at det vil skje med lakseolje å ja?

Skrevet

Jeg har en hund som er både sær og litt skjør i magen. Han fungerer veldig godt på Hills Vet essentials small dog. Verd å prøve?

Skrevet

Du vil få mye avføring pga mengden fiber som finnes i w/d. Fiber er tilsatt for at hundene ikke skal være sultne mens de slankes eller skal vedlikeholde vekten.

Skal du få han til å legge på seg på w/d må du gi store mengder mat siden det inneholder så lite kalorier. Evt må du tilsette fett. a/d er veldig næringsrikt, men det blir fort dyrt og fore sånn. Vil tro at han kanskje vil legge på seg om han endelig blir fin i magen også?

Guest Yellow
Skrevet

Gi han ordentlig kjøtt, eller blant rent kjøtt inn i fôret, evt. bland med VogH om han vil spise det sammen. Kan hende det bare er uvant i starten om han kun er vant til tørre kuler.

Hunder tar ikke til seg næring fra korn og grønt som det gjerne finnes mye av i tørt.

Selvom hunden reagerer på laks, skal ikke lakseolje være noe problem da norsk laksolje ikke skal inneholde proteiner fra selve laksen (om det er riktig?). Uansett skal det være fint selv til fiskeallergikerene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...