Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjørte på katten..


Kine Helen

Recommended Posts

huff.. syntes så synd på svigerfaren min her på tirsdag.. han kom hjem fra jobb og skulle rygge opp veien til huset deres.. så så han katten løpe bak bilen og opp mot huset.. han rygget kjempeforsiktig , men katten hadde stoppet og satt seg bak bilen og da rygget han over den..

svigermor ringte oss helt hysterisk og samboeren min kjørte ut til dem mens jeg hev meg på tlf til vetrinær, da jeg fikk tak i min faste vet var jo de stengt og hun sto i dusjen(snakket med mannen), men de skulle komme med en gang, jeg bor ca 5 min fra kontoret deres og de var der før oss!! kattens liv sto ikke til å redde, men han led ikke og var bevistløs hele tiden.. men var så imponert over veterinæren som reagerte så fort.. det er det ikke alle som gjør.. jeg prøvde først å ringe vakt tlf for hordaland da men der tok folk ikke tlf i det hele tatt.. mens hege (min vet) løp med shampoo i håret og mannen sine bukser bort til klinikken sin for å hjelpe oss!! ei kjempe dame!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, stakkars :(

Naboen vår hadde en katt og den hadde vært borte en stund og en dag fant jeg og kameraten min en død katt og vi skjønte at den var naboens og vi gikk bort å spurte: "Savner du en katt?" Og smilet hans ble bredt og ble glad, men da vi fortalte a vi fant den død så ble han lei seg og sa at han kom bort for å hente den (den var i hagen vår) :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...