Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Valpen min på 9 uker sover ikke småe "dupper" han sover gjerne i 2-3 timer :P er det bare meg, eller er det veldig lenge?:P også; kan jeg starte med "gå fint trening" nå? Det innebærer jo at jeg må holde han igjen når han trekker.. Hvordan hilser vi på best mulig måte på andre hunder?:)

Skrevet

Små valper SKAL sove lenge og mye, la'n sove.

Å legge inn gode vaner (= ikke trekke) på å gå fint kan du fint starte på nå ja.

Jeg foretrakk å la hundene være løse, og å la valpen styre det så mye som mulig. Hilste ikke på hunder jeg ikke kjente i begynnelsen, kun hunder som jeg visste var greie og rolige med valper.

Skrevet
Hei! Valpen min på 9 uker sover ikke småe "dupper" han sover gjerne i 2-3 timer er det bare meg, eller er det veldig lenge? også; kan jeg starte med "gå fint trening" nå? Det innebærer jo at jeg må holde han igjen når han trekker.. Hvordan hilser vi på best mulig måte på andre hunder?

Hunden din kommer til å sove så mye den trenger de første ukene. Nyt det , og husk å la den ligge i fred!

Gå pent trening kan du begynne med med en gang, ja.

Lykke til!

Skrevet

Det er ikke uvanlig :)

Om du bare stopper og venter til han slakker båndet også belønne (da lærer han og gå på slakt bånd forran) eller du kan gå motsatt vei når båndet strammes og gjerne hjelpe han litt med smatting e.l. for og få oppmerksomhet også belønne når han tar deg igjen og kommer opp på siden av deg(da lærer han og gå på siden). Samme er greit og gjøre når dere møter hunder. Dra frem en godbit og frist med den til dere er forbi den andre hunden, så han lærer og gå forbi og fokusere på deg istedet for den andre hunden :)

Skrevet

Forbered deg på å si ifra til andre hundeeiere du møter at dere ikke vil hilse - om dere ikke vil. Jeg ble skikkelig overrumplet den første gangen ei dame her i nabolaget bare løsna flexien og hunden hennes kom susende, greide ikke få frem et ord.. haha!

Og forresten: min valp er 3 mnd nå, og han sover fortsatt så lenge ;) Bare at tiden han er våken mellom lurene har blitt lengre.

Skrevet

Er ikke uvanlig, det... I såfall, valpen min på ca. sammme samme alder gjør det i blant... :ahappy:

Har samme spm., men jeg har prøvd og får det ikke til! Men, men. Tar sikkert laang tid :question:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...