Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Valpen min på 9 uker sover ikke småe "dupper" han sover gjerne i 2-3 timer :P er det bare meg, eller er det veldig lenge?:P også; kan jeg starte med "gå fint trening" nå? Det innebærer jo at jeg må holde han igjen når han trekker.. Hvordan hilser vi på best mulig måte på andre hunder?:)

Skrevet

Små valper SKAL sove lenge og mye, la'n sove.

Å legge inn gode vaner (= ikke trekke) på å gå fint kan du fint starte på nå ja.

Jeg foretrakk å la hundene være løse, og å la valpen styre det så mye som mulig. Hilste ikke på hunder jeg ikke kjente i begynnelsen, kun hunder som jeg visste var greie og rolige med valper.

Skrevet
Hei! Valpen min på 9 uker sover ikke småe "dupper" han sover gjerne i 2-3 timer er det bare meg, eller er det veldig lenge? også; kan jeg starte med "gå fint trening" nå? Det innebærer jo at jeg må holde han igjen når han trekker.. Hvordan hilser vi på best mulig måte på andre hunder?

Hunden din kommer til å sove så mye den trenger de første ukene. Nyt det , og husk å la den ligge i fred!

Gå pent trening kan du begynne med med en gang, ja.

Lykke til!

Skrevet

Det er ikke uvanlig :)

Om du bare stopper og venter til han slakker båndet også belønne (da lærer han og gå på slakt bånd forran) eller du kan gå motsatt vei når båndet strammes og gjerne hjelpe han litt med smatting e.l. for og få oppmerksomhet også belønne når han tar deg igjen og kommer opp på siden av deg(da lærer han og gå på siden). Samme er greit og gjøre når dere møter hunder. Dra frem en godbit og frist med den til dere er forbi den andre hunden, så han lærer og gå forbi og fokusere på deg istedet for den andre hunden :)

Skrevet

Forbered deg på å si ifra til andre hundeeiere du møter at dere ikke vil hilse - om dere ikke vil. Jeg ble skikkelig overrumplet den første gangen ei dame her i nabolaget bare løsna flexien og hunden hennes kom susende, greide ikke få frem et ord.. haha!

Og forresten: min valp er 3 mnd nå, og han sover fortsatt så lenge ;) Bare at tiden han er våken mellom lurene har blitt lengre.

Skrevet

Er ikke uvanlig, det... I såfall, valpen min på ca. sammme samme alder gjør det i blant... :ahappy:

Har samme spm., men jeg har prøvd og får det ikke til! Men, men. Tar sikkert laang tid :question:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...