Gå til innhold
Hundesonen.no

Veggkalender med klokkeslett / familieplanlegger


Mirai
 Share

Recommended Posts

Nå som vi har valp og begge to jobber rare tider trenger vi en felles kalender vi kan krysse av på sånn at vi er så mye hjemme som mulig med Marvel.

Jeg søker på www.amazon.co.uk men jeg finner bare månedskalendre hvor man ser f. eks hele måneden av gangen og ikke klokkeslett for hver enkelt dag. Vi trenger noe større enn en A5 kalender, gjerne en vi kan henge på veggen.

Har ikke lyst på wipeboardkalender fordi vi må kunne sjekke opp hverandre i f. eks to tre uker fremover og prøve å ikke dobbelbooke og da er det litt meningsløst å ha en wipeboardkalender for en uke av gangen.

Finnes det i det hele tatt noe sånt å henge på veggen, eller må vi ta til takke med en A4 "lærerplanlegger" eller lignende? Kan godt komme med forslag til sånne også.

Noen som er litt flinkere med søkeord enn meg? Helst fra amazonadressen jeg postet over her! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis dere har iPhones / o.l er jo en felles kalender kjekk å ha? Jeg og samboer deler en kalender som synces via nett, for å time skiftene på jobb så vi ikke går flere dager i strekk uten å se hverandre :P Bruker Week Calendar.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nesten, men problemet er at vi trenger klokkeslett på hver eneste dag sånn at vi kan koordinere avtaler og enkelt se hvem som jobber når.

Tror vi bare kommer til å gå for denne og så får vi heller åpne og skrive, selv om det hadde vært mye bedre med noe som hang på veggen..

http://www.amazon.co.uk/Collins-1200V-Classic-Manager-Appointment/dp/B005C43NN0/ref=dp_cp_ob_office_title_0

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis dere gidder å skrive på datoer selv, går det vel an å få tak i noen skoletimeplaner og la én timeplan tilsvare én uke, slik at dere henger opp to-tre timeplaner (eller så mange dere vil) av gangen. Altså en sånn timeplan:

Skriv-ut-timeplan_articlewide.jpg

I Norge ligger de gjerne gratis i bokhandler, på studiesteder osv (særlig før skolestart), så det burde jo være mulig å få tak i gratis i England også. Eventuelt finnes det sikkert muligheter til å skrive ut selv - bildet tok jeg for eksempel fra denne siden: http://www.fava.no/nor/blogg/Artikler/Skriv-ut-timeplan

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...