Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal stille Malle for første gang (valpeshow) nå til helgen. Bør hunden vaskes? Hvilke shampoo bør brukes? Balsam? Føne/børste/klippe? Kanskje vanskelig å si for dere uten staby?

Skrevet

Ville vasket hunden og fønet den, avhengi av hvor fluffy pelsen blir av bad og føn, ville jeg vasken den 2 dager før utstillingen. Klippe klør, pusse tenner. Jeg bruker chris christensen white on white shampo på min. Balsam bruker jeg ikke, for pelsne blir synnsykt myk, og den er allerde for mye fra før av.

Min hund blir super fluffy, men jeg vasker henne alltid dagen før en utstilling.

Skrevet

Vil tro at munsterlander og staby har ganske lik pels, og der er det vasking en uke før, gjøres det senere blir pelsen for fluffy.

Ellers er det å klippe hår rundt potene slik at tøfler fjernes, og potene ser velstelte ut. Greit å klippe klør noen dager før også, men så lenge de ikke er lange så er det jo ikke noe krise. Noe mer klipping og stell hadde jeg egentlig ikke gjort på en valp.

Men på utstillingen ville jeg hatt en karde (tror jeg det heter) og fluffet faner og hale med, men gre alltid igjennom en siste gang så det ikke ser bustete ut :) Hmmm nå kom jeg ikke på mer i farten :P

Skrevet (endret)

Jeg har i hvert fall fått høre at stabyen ikke skal vakes med såpe før eg utstilling, og i hvert fall ikke balsam. Klippes tror jeg faktisk heller ikke at de gjør utenom under labbene.

Edit: har sendt den en PM med kontaktinfo til noen som kan svare deg :)

Endret av Arielle

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...