Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan noen erfarne hundefolk svare meg på dette, kanskje et dumt spørsmål, men. Prøvd å google på dette, men finner ikke noe ordentlig svar. Jeg har gjort en interessant observasjon med de to hundene jeg passer. Som nevnt i en tidligere tråd, de kranglet noe helt fryktelig, bet hverandre til blods og kunne ikke være i samme rom. Nå er de veldig rolige og kan sove tett inntil hverandre, innimellom ryker de sammen, men det går veldig fort over. Jeg har vært bestemt på at det er JEG som er sjefen, og jeg godtar ikke kjekling om hvem som skal være sjef. Når jeg fikk skilt dem og sendt dem på sin plass la jeg tilfeldigvis hånden på 'ypperens' nakke, ikke noe nakketak, bare bestemt over nakken (som om jeg skal klappe ham, men lot den bli liggende der) og da roet han seg ned, slikket seg om munnen og var rene englepusen, var ikke måte på hvor lydig han ble. Dette gjentok seg flere ganger. Men så leser jeg at det kan oppfattes som truende. Vil det være ok, siden jeg er 'sjefen'? Hva sier dere, har dere sett det samme med hundene deres?

Skrevet

Det kan nok henge sammen med hundespråket, da det er dominerende atferd om en annen hund kommer og legger hodet sitt over nakken på en annen hund, og det er litt det du etterlikner om du legger hånden på nakken..

Skrevet

Ja, interessant. Vet ikke om de har opplevd nakkegrep, hundevennen, den ene er omplasseringshund. Begge er i utgangspunktet svært menneskekjære og stabile hunder, eier er også hundevant og flink med hunder. Har vært forsiktig med å bruke det etter at jeg oppdaget det, vil ikke stresse hundene, siden jeg merket at han ga noe voldsomt etter. Fins andre virkemidler for å jekke ham ned uten å stresse ham...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...