Gå til innhold
Hundesonen.no

Rego, Caro og Fant! :)


Caro
 Share

Recommended Posts

Nå den siste uken har det vært en liten hundehimmel her og den fortsetter ihvertfall en uke til!

Den første uke var jeg barnevakt til AH valpen Rego, det gikk kjempe bra tross mye vasking av tiss...det blei enda mer tissing etter att eieren kom og var her noen dager extra. Hun er liiiiittt sløv med å gå ut med han. (og jeg liker ikke å stå å fortelle henne hva hun skal gjøre)

Uansett så kom da Fant hit på mandag sammen med mamma og noen (dvs 2) av mine søsken, Fant skal da være her i en uke siden resten av familien skal på ferie.

Disse tre hundene (hann hunder og faktisk!) gikk kjempe bra sammen, de lekte og raste rundt, inne slappet de av. :)

Nå har Rego reist hjem så vi sitter igjen med 2 stk BC gutter, må si det er morro å våkne om morgen med 2 BC i senga! :D

Bilder da:

wiiii ^^

post-10743-0-74991900-1341418115_thumb.j

Kos!

post-10743-0-46214200-1341418165_thumb.j

Dette er Fant! :)

post-10743-0-58476500-1341418302_thumb.j

Planene var å legge ut fler bilder, men de er for store...

BTW! Kan jeg få litt tips?

Fant er 4 år, å han pleier å "pare" på Caro..vi har sagt nei å fått han til å slutte, så han slutter hvis vi sier nei eller kremter til han...men Caro sier ingen ting, hvorfor gjør Fant dette? er han bare "frekk" liksom? :) Er det rett å stoppe han?? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jukking kan være et tegn på stress, så hos meg får de ikke holde på slikt..

Ahaaa, ja når du nevner stress så stressa han endel den første stunden/dagen han var her (er ikke vandt til så mange hunder og ting som skjer) Men det har roet seg nå ettersom vi sa nei osv. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...