Gå til innhold
Hundesonen.no

Mira- Verdens Snilleste Hund


Guest Hyper_Bærta
 Share

Recommended Posts

Guest Hyper_Bærta

Mira var ikke min hund. Det hele begynte med at jeg og venninna mi ville ut på tur med hunder. Vi ringte på dør på dør og spurte om de hadde en hund. Da vi var kommet til et blått hus hørte vi noen bjeff...Vi ble glade og da eieren åpnet døra fikk vi se en svart hund- en VELDIG STO EN!!!

Vi spurte hva hun het og hvordan rase det var. Svaret vi fikk av eieren var Bouvier Des Flandres...Hun het Mira...Så spurte vi om vi fikk begynne å gå turer med henne. Eieren sa ja, så fint da. Hun tok på Mira et bånd og gå båndet til oss. Så giikk vi. Mira var litt usikker på oss i starten. På den andre turen var Mira helt trygge på oss. Hun elsket å gå tur med oss- og logra med den lille krøll halen sin konstant 24 timer i døgnet. Vi begynte ogsleppe Mira også. Hun kom hver bidige gang vi ropte, og for ikke noe langt av sted fra oss. Hun gjorde ALT vi sa, og hun elsket og gjøre det også. En dag ble vi bedt på bursdag til Mira. vi brukte ukepengene våre på hundegodis. Da vi kom hjem til eieren satte vi oss rundt bordet og spiste vafler, is, pølser, godteri og drakk brus. Etter på likte vi med Mira. Så hadde vi vannkrig ute i hagen. Ofte fikk vi nøkkelen til eieren for og bare komme og være hjemme til Mira mens eieren var på jobb. Julegaver fikk vi av eieren også. + At vi ble bedt på juleverksted osv.

Hver dag gik vi med Mira. En gang glapp vi henne, når hun så en katt,,katten hoppet opp på ryggen til Mira og klorte henne på nesen. Da hadde vi så dårlig samvittighet, særlg når hun blødde så mye. Men da vi kom fram til eieren måtte hun nesten flira da hun så det lille blodet som lå på nesen til Mira.

En dag når jeg og en annen venn var ute og red så møtte vi på eieren. Hun sa at Mira hadde blitt avlivd på Lang Fredag...Hun hadde fått kreft, og de kunne ikke gjøre no!

Hvil I Fred Lille Venn..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...