Gå til innhold
Hundesonen.no

Klump


Ara
 Share

Recommended Posts

Fant en klump på Turbo idag (chihuahua) Den sitter høyt oppe på ene siden. Er såpass stor man ser den med det blotte øyet når han går bortover liksom. Jeg så den helt plutselig idag, ikke lagt merke til den igår. Den er under huden, kjennes litt gele aktig ut, ikke steinhard liksom. Den sitter på et område men kan dyttes litt i. Er ikke det mest sannsynlig en fettkul da ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville gjettet på fettkul, ja, men selvsagt bør det sjekkes opp at veterinær :- )

Vi mennesker får også sånne fettkuler rett under huden av og til. Jeg tipper veterinæren din kanskje vil fjerne den uansett, sånn for å være sikker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja såklart skal den sjekkes av veterinær. Trengte bare høre om dere syns om det hørtes ut som en fettkul, for å roe nervene mine litt haha. Får jo litt noia når jeg finner kuler. Denne er stor også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bestilte time igår og han har fått time torsdags morgen. Det som bekymrer meg litt er at klumpen har blitt hardere, men får bare håpe det er noe ufarlig. Han knurrer litt når jeg prøver undersøke den også, så må jo være litt ubehagelig da. Off får bare så noia når jeg finner sånt, og liker ikke den har endret seg bare siden lørdag..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Kanskje det er noe betennelse i den siden han reagerer med å knurre og den kom fort og den endrer seg fort. Mine har hatt fettkuler og kreft og ingenav de har reagert med ubehag når jeg har undersøkt kulen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er i det minste betryggende da, får håpe det bare er noe betennelse eller noe da som lett lar seg fikse. Men snål plass å få betennelse på men..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dyrlegen kunne ikke si hva kulen kunne være, kanskje en fettkul kanskje ikke..så ble tatt biopsi av den som vi får svar på om en uke. Den blir fjernet uansett om det er noe ufarlig, siden Turbo har begynt å bite litt i den og den kan jo sprekke eller han kan bite sår i den, og da kan det bli masse betennelser og slikt. Så vekk skal den uansett. Nå får vi bare håpe vi får gode nyheter når prøveresultatene kommer om en uke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...