Gå til innhold
Hundesonen.no

Pass av enkel welsh corgi tispe to uker i juli


simira
 Share

Recommended Posts

Svigermor skal bort i to uker i slutten av juli, og det er litt for lenge for oss å ha tre hunder, i tillegg til at jeg skal bort en del de ukene.

Ulla er en kosete og matglad welsh corgi tispe på 12 år, vant til å være alene, kjøre bil, grei både ute og inne. Hun kjefter på masete hunder, og kan bli litt giret (bjeffe en del) med mye hunder rundt seg, men kan fint bo med en rolig hund.

Alternativet er hundepensjonat, men jeg tror det kan bli vanskelig å finne noe så sent, og jeg tror ikke hun vil trives med mange potensielt stressede hunder rundt seg. Er det noen som kunne tenke seg å ta seg av denne damen et par uker? Helst i Oslo.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er hun glad i andre livsglade corgier? :-P

Hun er lite vant til andre hunder, og ble mobbet av sin corgi "søster" da de var valp, så den andre ble omplassert... Men er ikke du rekonvalesent? :P

Hun er dårlig sosialisert og ikke så skrekkelig opptatt av andre hunder, men er ikke noe problem å ha henne sammen med andre heller. Men hennes form for "lek" er å løpe etter andre som leker og bjeffe. ;)

Vi skal passe henne neste uke (tirsdag-fredag) og kan sikkert treffe eventuelle passere med hunder da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal sitte hjemme og lese mye i juli, og kan fint passe en hund som roer seg raskt her. Jeg kan ikke ha en hund som er urolig i flere dager før den finner roen, så hvordan pleier hun å tilpasse seg på et nytt sted? Det punktet er veldig, veldig viktig, for jeg har ikke lesetid å miste ;) Vi er selvfølgelig mye ute og går tur, lufter eller trener.

Hunden min er flink med andre hunder og leser de bra, og vil hun ha fred, så får hun fred ;) Vil eventuelt gjerne møtes i forkant ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er en "trasker", men så lenge du sitter stille så ligger hun nok mest og sover. Vi har henne fra tirsdag neste uke, og tur må hun jo uansett ha, så møtes gjerne for det. :)

En trasker, faktisk! Herlig ord :)

Men da kan du gi lyd hvis det blir aktuelt å treffes neste uke da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjelper til med å dytte opp denne tråden mens jeg samtidig tipser om en ny "passering" som jeg kom over: http://www.finnenhun...CFW0umAodvAjWNQ Jeg har ikke sett hvor mange aktuelle de har fått enda, men poster likevel linken. Kan jo være at det er noen flinke hundepassere der :)

Jeg driver selv å sjekker ut hundehoteller her på østlandet for hunden min. Det virker som det er flere små og gode hundehoteller som selv jeg med "kennelangst" synes virker veldig bra. Kan nevne Hurdal hundehotell, Binas og Trofast Dyrepensjonat.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...