Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg er blakk...


Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet

.. og trenger penger. Det gjør sikkert du også, så gå inn på linken slik at jeg får "hjelpestemmer" til å vinne 96509kr. Du kan vinne penger også.

Takk!

Skrevet

Prøvde, men fikk ikke til? Prøvde å taste inn ditt bilnummer? Meg ikke forstå.

jeg har ikke bil, mulig det er derfor det ikke gikk..

Skrevet

Så teit å ha bilar med registreringsnummer 10360 og 30238... Er kanskje større sjanse for å vinne då, så dei slepp unna med å betale rett over 10 000, heller enn rett under 100 000 :P .

  • Like 1
Guest Ulla-Britt
Skrevet

Takk for linken. Plottet inn reg.nr på bilen min, og det viste seg at bilen skulle ha vært EU-godkjent for en måned siden. :huh:

Da slipper jeg å lure på hva jeg skulle ha brukt de feriepengene på.

Skrevet

Takk for linken. Plottet inn reg.nr på bilen min, og det viste seg at bilen skulle ha vært EU-godkjent for en måned siden. :huh:

Da slipper jeg å lure på hva jeg skulle ha brukt de feriepengene på.

Samme her :hmm: Det var mye enklere før, når man fikk påminnelse i posten. Heldigvis er bilen strøken, men vi må nok pent kjøpe nye dekk... og ingen hadde ledig time før 11. juni :ermm:

Guest Gråtass
Skrevet

Prøvde, men fikk ikke til? Prøvde å taste inn ditt bilnummer? Meg ikke forstå.

jeg har ikke bil, mulig det er derfor det ikke gikk..

Åhh det tenkte jeg ikke på, at kanskje man må ha bil selv.. så teit. Men takk for forsøket uansett!

Skrevet

Samme her :hmm: Det var mye enklere før, når man fikk påminnelse i posten. Heldigvis er bilen strøken, men vi må nok pent kjøpe nye dekk... og ingen hadde ledig time før 11. juni :ermm:

Har dere ikke registrert automatisk varsling!?

Det er jo plenty av sider som tilbyr det, bl.a. NAF selv :)

Edit: Da har jeg også registrert.. teite regnr på ca 13,000 :( Kanskje jeg skulle lagt inn alle bilene våre på jobben :P De skal jo ikke på EU-kontroll før om mange år!

Skrevet

Har dere ikke registrert automatisk varsling!?

Det er jo plenty av sider som tilbyr det, bl.a. NAF selv :)

Edit: Da har jeg også registrert.. teite regnr på ca 13,000 :( Kanskje jeg skulle lagt inn alle bilene våre på jobben :P De skal jo ikke på EU-kontroll før om mange år!

Jo altså, nå har jeg jo det :lol: Visste ikke om det, rett og slett. Men da er det bare å håpe på at ca 45000 kroner ramler inn på kontoen min etterhvert. Synd det er eieren av bilen som får pengene, ellers hadde det jo bare vært å notere ned nummerne på alle bilene man så :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...