Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Får valpen min i starten av juni, og må ut å handle hundemat :) Hadde tenkt til å dra til Oslo å kjøpe Orijen hos Alphadog, men der er det visst problemer med å få tak i foret om dagen pga leverandørbytte i Norge osv. På hjemmesiden til leverandøren står det at det skal være mulig å få tak i foret igjen i første halvdel av Juni. Men som sagt trenger jeg det litt fortere. Hvor får jeg tak i det? :icon_confused:

Skrevet

Jeg tror ikke du får tak i det før i juni. Tror nok de fleste er utsolgt siden de ikke har fått importert på lang tid.

Men du kan jo kjøpe taste of the wild i mellomtida? Selges hos Alphadog det og.

Skrevet

Jaa, har jo vurdert det også. Men saken er at oppdretter forer på Orijen og vi får med ca 1kg derfra, vet ikke om det er nok til å omvende en liten valpemage på et nytt tørrfor?

Evt forer jeg med V&H ved siden av så den ene kiloen med Orijen holder litt lengre :)

Hva med over grensa, selger de Orijen der noe sted i nærheten av nordby/svinesund-området? :)

Skrevet

De selger visst Orijen et sted i Strømstad. Men tåler valpen Orijen, tåler den nok en liten sekk med TOTW i mellomtida og. Orijen er jo det kraftigste foret.

Skrevet

De selger visst Orijen et sted i Strømstad. Men tåler valpen Orijen, tåler den nok en liten sekk med TOTW i mellomtida og. Orijen er jo det kraftigste foret.

Ok. Men hvilket TOTW burde jeg kjøpe da? Ser ikke noe eget til valper? :P

Skrevet

Ok. Men hvilket TOTW burde jeg kjøpe da? Ser ikke noe eget til valper? :P

Det skal komme noe til valper, trodde det hadde kommet, men er ikke sikkert :lol: Uansett så er det ikke farlig å bruke voksenföret, jeg har brukt både dem med bison og med fisk til valpisen min :D Föret er lagd sånn at alle aldersgrupper kan bruke det.
Skrevet

Vi minner om Retningslinjene man må godta før man registrerer seg:

Forumet er ingen annonseplass. Alle innlegg som kan tolkes som reklame eller rekruttering til tjenester for egen vinning slettes. Affiliatelenker, eller lenker som på en eller annen måte tjener deg tolereres ikke og vil bli fjernet.

Ønsker man å reklamere for egen vinning kan man ta kontakt med admin for å skaffe annonseplass, eller bruke Kjøp&Salg-kategorien.

Ett innlegg har blitt skjult.

Mvh moderator IW.

Skrevet

Den nye importøren får inn Orijen på lager fra medio juni, men du kan legge inn ordre nå. http://www.morene.no/

Jeg forer mine små hunder med Royal Canin Mini Exigent, og de elsker det.

Ja, har sett at de får det inn da, men det er desverre litt sent for min del. Royal Canin synes jeg ikke er tilstrekkelig som fullfôr til hunder, altfor mye korn og tull!

Skrevet

Ja, har sett at de får det inn da, men det er desverre litt sent for min del. Royal Canin synes jeg ikke er tilstrekkelig som fullfôr til hunder, altfor mye korn og tull!

Tja, Royal Canin er i alle fall det beste foret blant de store. Desverre har ikke Orijen for til små hunder. Bitene er for store.

Skrevet

Tja, Royal Canin er i alle fall det beste foret blant de store. Desverre har ikke Orijen for til små hunder. Bitene er for store.

Tull! Orijen bitene er jo kjempesmå, tillogmed en chihuahua hadde klart de bitene. Frøken papillon spiste en periode boxerfor (store biter), siden det var tilbud på det i dyrebutikken. Funket gull.

Men nå holder jeg meg hovedsakelig til rått kjøtt :)

Skrevet

Tja, Royal Canin er i alle fall det beste foret blant de store. Desverre har ikke Orijen for til små hunder. Bitene er for store.

Nå prater du tull, de bitene er små.
Skrevet

Ok da husker jeg feil, men hvorfor må dere bruke et ord som tull? Kan dere ikke holde dere på et saklig nivå?

Fordi du prater tullprat vel :D Litt humor må man ha!

Skrevet

Ok da husker jeg feil, men hvorfor må dere bruke et ord som tull? Kan dere ikke holde dere på et saklig nivå?

er jo ikke veldig usakelig å si at det du sier er tull/feil. Jeg vet om mange andre mye mer usaklige måter å si det på :P

Men bitene er uansett ikke giga for lille pingle kelpien spiste de også :P

Skrevet (endret)

er jo ikke veldig usakelig å si at det du sier er tull/feil. Jeg vet om mange andre mye mer usaklige måter å si det på :P

Men bitene er uansett ikke giga for lille pingle kelpien spiste de også :P

Stor forskjell på å si at noe er feil, fremfor å bruke ordet tull mener jeg. :)

Er litt usikker på Orijen. Har lest at for mange proteiner er hardt for nyrene.

Fordi du prater tullprat vel :D Litt humor må man ha!

Man kan ta feil, uten at det er tullprat. Tullprat er når noe for dumt.

Endret av Tibetanian
Dobbeltposting, la sammen postene.
Skrevet

Stor forskjell på å si at noe er feil, fremfor å bruke ordet tull mener jeg. :)

Er litt usikker på Orijen. Har lest at for mange proteiner er hardt for nyrene.

Man kan ta feil, uten at det er tullprat. Tullprat er når noe for dumt.

Når du kommer med bombastiske utsagn, både at rc er det beste foret for store hunder og at orijen har for store biter til at små hunder kan tygge de, ja, da får du bare tåle det :) Sorry mac! Hadde du skrevet noe lignende som "jeg synes rc har det beste foret for store hunder og jeg synes orijen har for store biter til at små hunder kan tygge de", hadde det vært noe annet.

Men det her blir bare flisespikkeri.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...