Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er lov å gjøre en liten bummert.

Klart det.

Det jeg mente var at det var unødvendig og en smule slemt å anklage en uskyldig valp for å tisse inne "med vilje", altså si at den gjør det ikke fordi den bare måtte tisse der og da, men at det er nærmest på trass mot eier.

Det var DET stykket jeg siterte, og akkurat det jeg svarte på.

Man trenger ikke ha hatt hund i årevis for å forstå at en valp ikke har slike menneskelige egenskaper vel?

Forøvrig har trådstarter hevnet seg på innlegget mitt på egenhånd. Fikk en mindre pen pm, så hun har sørget for "å ta igjen".... :whistle:

  • Like 1
Skrevet

Forøvrig har trådstarter hevnet seg på innlegget mitt på egenhånd. Fikk en mindre pen pm, så hun har sørget for "å ta igjen".... :whistle:

Ja, sorry for det, men blir ganske så irritert når man skal kalle andre slem for å si nei og unnskyld for at jeg skyldte på bikkja mi, men er ikke alt man kan vite.

Tusen takk til dere andre for nå er det mye bedre etter at jeg har begynt å ha det litt "Kjedelig på tur" :)

Tar han ut nå og står der i begynnelsen til han får gjort fra seg også fortsetter vi turen :) Har ikke hatt noen uhell på 2 dager nå :)

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...