Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Bergen?


Mina

Recommended Posts

JAAAAAAAAAAA:) skulle kommet til askøy så kunne vi lånt treningsområdet til askøy hundeklubb... svært inngjæret sted:)

Det hadde jo vært en mulighet.. men jeg er ikke kjent på Askøy, vet hvor vi kjører til Askøy, men der stopper det opp(Har aldri vært på Askøy, kort sagt)... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde jo vært en mulighet.. men jeg er ikke kjent på Askøy, vet hvor vi kjører til Askøy, men der stopper det opp(Har aldri vært på Askøy, kort sagt)... :)

treffe oss som bor nærmest broen da også kjører vi videre der i fra :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde vært kjempe kult å fått med seg. Men bare hvis folk orker en villbass av en ufokusert og "døv" unghund (og derav en stresset "mor").... Hvis ikke, så må vi bli hjemme og leke med klosser istedenfor..... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde vært kjempe kult å fått med seg. Men bare hvis folk orker en villbass av en ufokusert og "døv" unghund (og derav en stresset "mor").... Hvis ikke' date=' så må vi bli hjemme og leke med klosser istedenfor..... :)[/quote']

Hilse på stresset hund eller???

Hadde Astrix hatt vinger nå så hadde han flydd, Småen har nettopp hatt løpetid og akkurat nå er Aiwa på det verste i løpetiden og han må jo prøve seg hver gang han ser henne(bare rekker ikke opp :P ) så han er skikkelig stresset nå.

Vurderer en liten kjemisk kastrering så han ikke får magesår(kjenner en hannhund som fikk det etter at de to tispene de har i hus sammen med han fikk løpetid) :P .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke noe problem er for stort, eller hur, hehe... alt kan "kureres" og så videre??

Det hadde iaf vært kjempe kjekt. På vanlige turer er jeg nemlig ikke så altfor glad i at Sofus vil hilse på alt og alle, nå går han tross alt med grime også. Og har lært fra valpekurset at lek i bånd er en uting [-X

Men krapylet kan jo nærmest aldri være løs, med mindre han er gjerdet inne, så det hadde vært helt toppers å få lekt seg litt på Askøy!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hilse på stresset hund eller???

Hadde Astrix hatt vinger nå så hadde han flydd, Småen har nettopp hatt løpetid og akkurat nå er Aiwa på det verste i løpetiden og han må jo prøve seg hver gang han ser henne(bare rekker ikke opp :) ) så han er skikkelig stresset nå.

Vurderer en liten kjemisk kastrering så han ikke får magesår(kjenner en hannhund som fikk det etter at de to tispene de har i hus sammen med han fikk løpetid) :P .

Måtte flire litt her. Fordi, Asterix, når han har fått litt styrkedrikk her, så flyr vitterlig vingene hans (de på hjelmen altså)

=D>

Vedr. kastrering, så har det blitt foreslått en fysisk kastrering av Sofus gutten min.. Mor går og tenker på det. For å si det slik..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Måtte flire litt her. Fordi, Asterix, når han har fått litt styrkedrikk her, så flyr vitterlig vingene hans (de på hjelmen altså)

=D>

Vedr. kastrering, så har det blitt foreslått en fysisk kastrering av Sofus gutten min.. Mor går og tenker på det. For å si det slik..

ja vi får se, skal no rønke han for hd i løpet av året og se hva dommen blir der før jeg gjør noe så drastisk somå kastrere ordentlig, og skal glatt prøve med kjemisk først for å se om det er vits å kastrere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...