Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da får vi starte =)) Dette var en utstilling jeg var litt usikker på om jeg skulle melde på, men nå er veldig glad vi dro til :ahappy: Jolie slo til 10 måneder gammel, rimelig nedrøytet med 1.exc jk, 1.jkk, ck, 1.btk, Cert, BIR og BIG3! :D Kritikk for Eva Liljekvist Borg:

Meget feminin vetypet tik. Bra hode, uttrykk. Utmerket overlinje. Bra proposjoner. Passe benstamme. Korrekte vinkler. Rør seg med passe steglinje for alder. Pels i utvikling med gode anlegg.

Veldig fornøyd både med resultatene og med måten hun viser seg på, hun er en utrolig morsom hund å stille! Det ble en lang dag som begynte med i seng 2 om natten og opp 4 for å nå fergen, men absolutt vel verdt det :ahappy:

  • Like 2
Skrevet

Gratulerer atter en gang, vennen. Det var utrolig gøy å se dere i ringen. Jolie er ikke bare nydelig, men også en skikkelig showhund :D Vel verdt lite søvn og turen opp dit, hihi.

Rina ble stilt for første gang på 2 år. Jeg hadde ingen forhåpninger, og resultatet ble som jeg trodde: VG og vinner av åpen klasse.

Dommeren ville hatt henne mer kvadratisk, med mer tilbakelagte skuldre, og sterkere overlinje.

Men jeg var kjempefornøyd med hvordan Rina var i ringen. Vi har som sagt ikke stilt på 2 år, og har heller ikke trent utstilling siden sist vi var i ringen. Sist vi stilte følte jeg at alt var kaotisk. Men i går stod hun som en statue, selv når dommer gikk over henne og telte tenner. Atter en gang lurer jeg på hvem som sniktrener hunden min *ler*

Dommeren (Eva Liljekvist Borg) var forresten utrolig hyggelig. Veldig direkte og fin med hundene. :D

Skrevet

Tusen takk, og tusen takk for en strålende (om en like halvgal som vanlig :lol: ) tur! Alltid like gøy ^_^ Og igjen, de bevegelsene til Rina.. Veldig gøy å se henne flyte rundt ringen (og kvadratisk er hun, det fortsetter jeg gjerne å krangle med deg om *fnis*)

Og ja, absolutt min type dommer uavhengig av resultat. Direkte, uten verken å dille eller være hardhendt og tar seg tid til å forklare hvorfor hun plasserer som hun gjør =))

Og grattis Izsa! :D

Skrevet

Rødt og blått, very good på Pia i dag. Og på grunn av oppførselen hennar i ringen, så er eg storfornøgd :D

Kritikken:

Utm. storlek, fina propor. valf hode m/bra uttrykk. Bra pigment. Bra hals, korr. R. linje. Tiltrekkelig kropp for alder. Kunne ha en snyggare svans. Bra vinklar. Rør seg bra. Behøver venja seg i miljøen. Lovande pels.

Kva står "R. linje" for?

Skrevet

Rødt og blått, very good på Pia i dag. Og på grunn av oppførselen hennar i ringen, så er eg storfornøgd :D

Kritikken:

Utm. storlek, fina propor. valf hode m/bra uttrykk. Bra pigment. Bra hals, korr. R. linje. Tiltrekkelig kropp for alder. Kunne ha en snyggare svans. Bra vinklar. Rør seg bra. Behøver venja seg i miljøen. Lovande pels.

Kva står "R. linje" for?

Rygglinje?

Opplevd noen få som bruker det i stedet for overlinje.

Skrevet

Rygglinje?

Opplevd noen få som bruker det i stedet for overlinje.

Tenkte noko i den duren sjølv, men var ikkje heilt sikker. Så takktakk for svar :D

Skrevet

Grattis til fornøyde :D

Sjøl er eg ikke så veldig fronøyd, så tenker bedre lykke om 3uker istedenfor, hehe.

Har vel vært litt borstkjemt med resultatene til Santos tidligere :P

Skrevet

Da får vi starte =)) Dette var en utstilling jeg var litt usikker på om jeg skulle melde på, men nå er veldig glad vi dro til :ahappy: Jolie slo til 10 måneder gammel, rimelig nedrøytet med 1.exc jk, 1.jkk, ck, 1.btk, Cert, BIR og BIG3! :D Kritikk for Eva Liljekvist Borg:

Gratulerer så mye, søte du! Veldig stolt oppdretter (og deleier *fnis) :wub:

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye, søte du! Veldig stolt oppdretter (og deleier *fnis) :wub:

Hihi, nei tenker frøken oppdretter var fornøyd og :ahappy: Og stolt av tøtteliten og, hun syns åpenbart utstiling er gøy (må bare jobbe litt med tempo, gøy å fyre av gårde i full fart i ringen, men det kan bli for mye show og *fnis* Men mye morsommere det enn en du må fyre opp ;))

Skrevet

Førde ja, der var vi og stilte 3 japaner tisper. klager da ikke på resultatene.

4 valper påmeldt 2 hanner og 2 tisper. tispen min ble BIR valp og Big 2 valp :D strålendes fornøyde med det.

13 voksne påmeldte, så var det pilefjerten(liten tispe er ikke alle dommere som liker dem små) Jessie sin tur i åpen klasse. fikk exe, 1konk og ck men ble ikke plassert i btk (var grådig mangen tisper som fikk ck og gikk videre). så stilte jeg veteranen vår Angel(Småen for de som kjenner oss) hun ble Bir veretan med ck og 4 btk og ikke minst 2BIS veteran :D glad vi tok turen da :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...