Gå til innhold
Hundesonen.no

Førde Brukshundklubb 28-29/4 2012


Fjollebolle
 Share

Recommended Posts

Da får vi starte =)) Dette var en utstilling jeg var litt usikker på om jeg skulle melde på, men nå er veldig glad vi dro til :ahappy: Jolie slo til 10 måneder gammel, rimelig nedrøytet med 1.exc jk, 1.jkk, ck, 1.btk, Cert, BIR og BIG3! :D Kritikk for Eva Liljekvist Borg:

Meget feminin vetypet tik. Bra hode, uttrykk. Utmerket overlinje. Bra proposjoner. Passe benstamme. Korrekte vinkler. Rør seg med passe steglinje for alder. Pels i utvikling med gode anlegg.

Veldig fornøyd både med resultatene og med måten hun viser seg på, hun er en utrolig morsom hund å stille! Det ble en lang dag som begynte med i seng 2 om natten og opp 4 for å nå fergen, men absolutt vel verdt det :ahappy:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer atter en gang, vennen. Det var utrolig gøy å se dere i ringen. Jolie er ikke bare nydelig, men også en skikkelig showhund :D Vel verdt lite søvn og turen opp dit, hihi.

Rina ble stilt for første gang på 2 år. Jeg hadde ingen forhåpninger, og resultatet ble som jeg trodde: VG og vinner av åpen klasse.

Dommeren ville hatt henne mer kvadratisk, med mer tilbakelagte skuldre, og sterkere overlinje.

Men jeg var kjempefornøyd med hvordan Rina var i ringen. Vi har som sagt ikke stilt på 2 år, og har heller ikke trent utstilling siden sist vi var i ringen. Sist vi stilte følte jeg at alt var kaotisk. Men i går stod hun som en statue, selv når dommer gikk over henne og telte tenner. Atter en gang lurer jeg på hvem som sniktrener hunden min *ler*

Dommeren (Eva Liljekvist Borg) var forresten utrolig hyggelig. Veldig direkte og fin med hundene. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk, og tusen takk for en strålende (om en like halvgal som vanlig :lol: ) tur! Alltid like gøy ^_^ Og igjen, de bevegelsene til Rina.. Veldig gøy å se henne flyte rundt ringen (og kvadratisk er hun, det fortsetter jeg gjerne å krangle med deg om *fnis*)

Og ja, absolutt min type dommer uavhengig av resultat. Direkte, uten verken å dille eller være hardhendt og tar seg tid til å forklare hvorfor hun plasserer som hun gjør =))

Og grattis Izsa! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rødt og blått, very good på Pia i dag. Og på grunn av oppførselen hennar i ringen, så er eg storfornøgd :D

Kritikken:

Utm. storlek, fina propor. valf hode m/bra uttrykk. Bra pigment. Bra hals, korr. R. linje. Tiltrekkelig kropp for alder. Kunne ha en snyggare svans. Bra vinklar. Rør seg bra. Behøver venja seg i miljøen. Lovande pels.

Kva står "R. linje" for?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rødt og blått, very good på Pia i dag. Og på grunn av oppførselen hennar i ringen, så er eg storfornøgd :D

Kritikken:

Utm. storlek, fina propor. valf hode m/bra uttrykk. Bra pigment. Bra hals, korr. R. linje. Tiltrekkelig kropp for alder. Kunne ha en snyggare svans. Bra vinklar. Rør seg bra. Behøver venja seg i miljøen. Lovande pels.

Kva står "R. linje" for?

Rygglinje?

Opplevd noen få som bruker det i stedet for overlinje.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da får vi starte =)) Dette var en utstilling jeg var litt usikker på om jeg skulle melde på, men nå er veldig glad vi dro til :ahappy: Jolie slo til 10 måneder gammel, rimelig nedrøytet med 1.exc jk, 1.jkk, ck, 1.btk, Cert, BIR og BIG3! :D Kritikk for Eva Liljekvist Borg:

Gratulerer så mye, søte du! Veldig stolt oppdretter (og deleier *fnis) :wub:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye, søte du! Veldig stolt oppdretter (og deleier *fnis) :wub:

Hihi, nei tenker frøken oppdretter var fornøyd og :ahappy: Og stolt av tøtteliten og, hun syns åpenbart utstiling er gøy (må bare jobbe litt med tempo, gøy å fyre av gårde i full fart i ringen, men det kan bli for mye show og *fnis* Men mye morsommere det enn en du må fyre opp ;))

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Førde ja, der var vi og stilte 3 japaner tisper. klager da ikke på resultatene.

4 valper påmeldt 2 hanner og 2 tisper. tispen min ble BIR valp og Big 2 valp :D strålendes fornøyde med det.

13 voksne påmeldte, så var det pilefjerten(liten tispe er ikke alle dommere som liker dem små) Jessie sin tur i åpen klasse. fikk exe, 1konk og ck men ble ikke plassert i btk (var grådig mangen tisper som fikk ck og gikk videre). så stilte jeg veteranen vår Angel(Småen for de som kjenner oss) hun ble Bir veretan med ck og 4 btk og ikke minst 2BIS veteran :D glad vi tok turen da :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...