Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en pinschergutt på straks to år som i det siste har blitt litt forsiktig/usikker rundt store hunder, særlig hvis det er flere på en gang. Tror ikke det stikker så dypt enda så jeg vil gjerne ta tak i det så fort som mulig før det befester seg.

Så hvis det er noen i Trondheim med en snill litt stor hund som vil gå på tur med oss hadde det vært supert :) Hunden kan gjerne være leken bare den ikke overkjører min og er veldig voldsom.

Både hannhunder og tisper går fint :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Om du har lyst på en turkamerat som ikke er veldig stor, men veldig snill så har jeg en i alle fall ;D

(Så kan de to piiipe seg på tur sammen :D)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har en beardis som trenger å lære seg konspeptet "gå på tur med andre hunder uten å bry seg" og han skal nok klare seg fint, men mangler turkamerater så hvis det er mulig kan vi gjerne ordne en fast dag i uka! :-) hvor i trondheimsområdet bor du, og er det noen steder du helst vil gå eller spiller det ingen rolle? :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...