Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg føler jeg stadig vekk lager tråder hvor jeg spør etter gavetips, jeg. :P Men de hjelper meg som oftest inn på sporet av en super gave, så da lager jeg en tråd til. Denne gangen har jeg to forskjellige anledninger jeg skal kjøpe til:

- Pappas femtiårsdag: Han fyller år på torsdag, men jeg skal overrekke gaven helga om halvannen uke. Det betyr at det ikke kan være noe romstort (vi skal begge fly med små trillekofferter liksom), og at jeg må kunne kjøpe det i Ås/Ski/Oslo f.eks. neste uke uten problemer. Alternativt kan jeg bestille noe på nettet og få det sendt til ham, det er jo litt mer lettvint, men det er langt hyggeligere å overrekke gaven direkte. Han er vel egentlig en nokså typisk femtiåring - alt for lite tid, men glad i friluftsliv, å lese og å koble av med å gjøre praktiske ting (f.eks. jobbe i skogen eller kløyve ved). Det han eventuelt måtte trenge av friluftsutstyr i min prisklasse (jeg tenker opp mot ca. 500) kjøper han selv når behovet dukker opp, og jeg skulle helst gitt noe litt mer personlig enn en bok eller cd, egentlig. Men hva? Noen tips?

- Min søsters bryllup: Hun skal gifte seg i begynnelsen av juni, så her er det litt lengre tidsskjema. Jeg er forlover og må komme med en brukbar gave, selv om jeg ikke har evigstort budsjett. Ca. 1000 kroner tenker jeg å legge i bryllupsgave til min søster og kommende svoger. Hun er student og han jobber. De leier en leilighet i Oslo. I likhet med meg har hun fryktelig mange ting. :lol: Hvis jeg skal kjøpe noe huslig må det derfor bli noe av god kvalitet som gjerne er litt tidløst, så de kan ha det noen år. Jeg har for eksempel vurdert å gi type Rørospledd. Til disse to kan jeg vel alltids komme opp med en del ideer, så jeg lurer vel egentlig mer på hva som er vanlig/greit/akseptabelt/forventet å gi i bryllupsgave. Vil det være ok med en slags opplevelsesgave? Hvor personlig kan man være? Går det an å gi gave til hver av dem eller "må" man gi noe som begge to kan få nøyaktig like stor glede av og som de bare kan bruke sammen, på en måte.

Skrevet

Femtiårsgave har jeg ingen innspill til dessverre, sånt er helt umulig :lol: Men bryllupsgave! Opplevelsesgave er helt fantastisk :) Man får så mange ting, og et dytt i baken til å virkelig få gjort noe sammen er uvurderlig :) Jeg hørte om noen som fikk 12 gavekort - ett for hver måned det første året av ekteskapet, hvor det var ting som gjorde at de fikk satt av litt ekstra tid til hverandre. F.eks kinobilletter en måned, gavekort på hjemmelaget middag en måned og så videre. Men det er muligens litt mer for vennegjengen ... Men jeg synes iallefall du skal kjøre på når det gjelder opplevelsesgave, det er supert!

  • 1 month later...
Skrevet

Nå er det mindre enn en måned til bryllupet og jeg har fremdeles ikke funnet gave. Jeg vil gjerne gi noe som er litt annerledes, som jeg ikke tror de ville funnet på/tatt seg råd til å kjøpe selv, og som heller ingen av de andre gjestene i bryllupet (vi er ikke så veldig mange altså, vi blir rundt tjue) vil kunne finne på å kjøpe. Jeg vil ikke gi Hardangerbestikk eller grytesett, liksom. Så da lurer jeg på, er det helteit å gi et Polaroid-kamera i gave?

Det er et par på 24 og 25 liksom. De skal for eksempel på interrail i sommer (det er bryllupsreisen, det sier kanskje litt om hva slags type folk dette er, de reiser ikke på eksklusiv bryllupsreise til Maldivene), og jeg tror de ville synes at det er kult. Det blir en gave som begge to kan bruke, og det er en gave som kan vare i flere år.

Skrevet

Uff, jeg kunne ønske jeg hadde en haug med gode ideer til deg, men jeg sliter med samme problemsstilling selv: en 60-årsdag og et bryllup, hehe.

Jeg synes slett ikke at et et polaroidkamera er en dum idé, men om de har gode kameratelefoner eller gode digitalkameraer så kunne det kanskje blitt litt overflødig? En venn av meg har et polaroidkamera og det har blitt mange morsomme bilder og gode minner av det i alle fall. :)

Skrevet

De har et helt ok kompaktkamera og søsteren min har et middelmådig mobilkamera. Hun har hatt speilrefleks før, men det er ødelagt, og hun ønsker seg egentlig nytt, men det blir litt over min prisklasse, hehe.

Jeg har både godt speilrefleks og ok mobilkamera, men jeg syns allikevel det er veldig gøy med engangskamera, for eksempel. Det er noe eget med bilder på papir. :) Jeg får tenke litt på det. Jeg kommer liksom ikke på så veldig mye annet som både kan falle i smak, som jeg kan tenke meg å gi og som passer til min prisklasse...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...