Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klør meg i hodet og tenker "Er dette en aprilspøk eller annet lureri?". :)

I natt ca 01:30 fikk jeg melding der det står at jeg har brukt opp all min datamengden for denne mnd! Jeg bare tenkte "WHAT?? Det er ikke mulig.. Jeg kan ikke ha brukt opp 500 MB på 1.5 time nå på natten når jeg nesten ikke har brukt nettet på mobilen!" meldingen starter med "melding fra telenor" og avsluttes med "hilsen telenor". Dette var på natten så jeg skrudde av datatrafikken på mobilen og la meg ned for å sove... Jeg bruker liksom ikke opp 500 MB på en hel mnd, så å bruke den opp på 1.5 time?? NO WAY. Men kanskje det er mulig?

Det gikk ganske lenge utover dagen før jeg spurte meg selv "Hva er dette?". For det første, jeg har djuice ikke telenor (telenor eier vell nettet til djuice?). Alle meldinger tidligere har vært avsluttet med "hilsen djuice".

Luftet dette for noen som mente at slike meldinger ikke burde komme fra et så seriøst selskap som telenor...

Så nå lurer jeg virkelig :) hehe! Noen andre som har fått meldingen?? Bør jeg sende mail til telenor og dobbeltsjekke? Eventuellt djuice?

Føler meg plutselig litt blond ;)

Skrevet

Logg deg inn på telenor å sjekk trafikken selv, det kan jo være du er hacket

Jeg har ikke telenor jeg... Jeg har djuice så jeg kan ikke logge inn på telenor :)

Jeg skjønner ikke dette jeg, sende mail til djuice kanskje?

Skrevet

Jeg har ikke telenor jeg... Jeg har djuice så jeg kan ikke logge inn på telenor :)

Jeg skjønner ikke dette jeg, sende mail til djuice kanskje?

Men du kan kanskje logge deg inn på djuice sine nettsider å sjekke det hvor mye du har brukt?:)

Skrevet

Min faktura går fra 26-26, men å ha brukt opp 500 MB på 5 dager?? Det har jeg aldri vært borti før... Sååeh! Ja, hva gjør jeg? :/ Skal sende mail til djuice... Og jeg er ganske sikker på at tidligere meldinger har vært avsluttet med "hilsen djuice", men vet ikke jeg altså.

Skrevet

Fikk ikke direktemelding på face til å virke hverken hos djuice eller telenor, kontaktskjemaet til djuice funket ikke og mailadresse var umulig å finne. Så da ble det mail til telenor :) Det får holde!

Guest Kåre Lise
Skrevet

Djuice er Telenor så det er nok fullt mulig at ett sånt varsel kommer fra de.

Kontakt kundeservice før du får en større overraskelse?

Skrevet

Men hvilket nr har du fått meld fra da... Kan aldri tenke meg Telenor driver og tuller med kundene sine på den måten..

Skrevet

Jeg fikk også denne meldninga fra telenor kl 02.12 natt til 01.04 ... Når jeg logger inn på telenor ser alt normalt ut, og jeg har ikke brukt over inkludert datamengde :) Sikkert en glipp eller en "morsom" spøk (ingen spøk er morsom kl 02 om natta..). Den kom fra samme nr som man får andre beskjeder fra Telenor fra, så den er fra Telenor ja.

Skrevet

Jeg kontaktet telenor og fikk svar :)

"Hei xxxx, og takk for henvendelsen.

Det skal vi selvsagt forklare.

Grunnet en feil i våre systemer så ble det sendt ut en sms til flere av våre kunder som at datamengden er brukt opp. Vi beklager dette, og ber deg se bort ifra sms`en."

Da slipper jeg å bekymre meg mer :)

Skrevet

Jeg kontaktet telenor og fikk svar :)

"Hei xxxx, og takk for henvendelsen.

Det skal vi selvsagt forklare.

Grunnet en feil i våre systemer så ble det sendt ut en sms til flere av våre kunder som at datamengden er brukt opp. Vi beklager dette, og ber deg se bort ifra sms`en."

Da slipper jeg å bekymre meg mer :)

Kanskje en morsom kar/dame som satt på nattevakt og fant ut at vedkommende skulle tulle litt :P Tviler litt, men er jo sannsynlig. Men godt det ikke var noe å bekymre seg over.

Skulle ønske jeg også fikk sånne meldinger, jeg får ikke beskjed før regninga kommer jeg :(

Skrevet

Nei, jeg får beskjed om at datatrafikken er oppbrukt :) Heldigvis! Men å få det bare 2 timer etter påfyll av ny mengde data? Nei det vil jeg ikke ha ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
    • Jeg har også vært her for mange år siden.
    • Hundene er ikke redd for torden og Lyn bortsett om det slår ned rett i nærheten. Er dere da hjemme om det er meldt torden og Lyn på yr.no?   Tenkte jeg skulle ett sted men dumt å dra da kanskje?
    • Liker å se gamle brukere savne aktivitet. Min første bruker fant sonen i 2010. 16 år, av og på, teller kanskje som gammel bruker jeg også   Tror kanskje flere søker tilbake til forum etterhvert pga økende misnøye med Big Tech data harvesting. Selv er jeg i ferd med å ta spranget fra Android til et nisje operativsystem som er upraktisk fordi Vipps og BankID ikke fungerer — men det er privat. Storebror får ikke registrert hvor mye flatulens jeg har produsert for å beregne neste ukes klimakvote. Andre deler villig alt og kommer kanskje aldri tilbake fra Facebook, Google, Alexa, Copilot og Siri. Jeg var forøvrig ikke aktiv på sonen i den dramatiske perioden alle snakker om som en andre verdenskrig. Da jeg pauset pga livssituasjon var dette et av de mest aktive forumene på norsk internett. Høyt tempo, høy temperatur. Det var trist å returnere til en spøkelsesby lik Levanger sentrum etter Magneten ble bygget.  Jeg blir like glad hver gang jeg ser aktivitet her, nær samme hva det dreier seg om, så vit at det gleder selv om det kanskje ikke kommer respons. Keep sonen alive🐾 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...