Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte kanskje en kløv kunne vært fint til Chingu. Alt som får tankene hennes litt vekk fra alt mulig ute tenker jeg kan være noe. Hun er ca 14 kg, smal og lita . Kommer ikke til å bruke den til fjells eller noe, tenker mer at hun kan bære feks ei vannflaske til meg og sitt eget vann når vi går tur i sommer. Er mer for å gi henne en liten jobb når vi er ute å går, og fokuset kanskje ikke blir så sterkt på andre ting. Så ikke behov for hun skal bære noe særlig, men ja et par flasker med vann feks. Har kikka litt rundt og er så utrolig mye merker, og folk sier så mye forskjellig. Jeg blir igrunn bare forvirra hehe. Regner med en del her inne har kløv til hundene sine, kanskje dere kan anbefale meg en grei en ?

Skrevet

Jeg liker godt ruffwear sin, den er ikke så stor og voldsom, sitter bra, og som en liten bonus ser den bra ut (synes jeg iallefall). De er to varianter, den ene kan du ta av sekkene på og bare bruke som sele. Den har også innebygde vannposer. Jeg har den enkleste av dem, men kommer nok til å kjøpe den med avtagbare sekker neste gang, veldig greit når man tar pauser osv å ikke måtte styre med å ta av og på hele greia. Den er heller ikke av de dyreste.

http://vandalmis.files.wordpress.com/2010/01/klovgif.gif (helt ny og tom)

Skrevet

Ja har sett på dem, de ser jo veldig greie ut ja. Tenkte max tusen kroner i kløvkjøp og sett de til rundt den prisen om jeg ikke husker feil. Leste at kløven skal ligge langt fremme, så var her jeg var usikker på hvilke som var bra. For på noen bilder av hunder med kløv ser det ut som kløven ligger nesten midt på ryggen.

Skrevet

Vi har julius k9 idc powerharness. Det er sele hvor man kan feste på kløvvesker, synes det er en veldig fin løsning, da kan man bruke det til forskjellig bruk. Og selen sitter godt på og er veldig solid. vi er veldig fornøyde hvertfall :)

Jeg bestilte her http://www.k9-usa.com/index.php/cat/c147_IDC-powerharnesses-siderings-IDC-powerharnesses-siderings.html og selvom det kommer toll kom det på under 1000,- jeg kjøpte sele, ekstra bryststropp og kløvvesker.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...