Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn..


Mina

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har vrengt hode etter navn til guttevalpen, som er litt i samme stilen som Merlin.. Men eneste trollmannen ellers jeg kommer på er Baltazar, og det syns jeg ikke passer så bra på valpen. Er det noen andre som vet om noen trollmenn (bortsett fra Harry Potter)? Eller andre navn?

Skrevet
Jeg har vrengt hode etter navn til guttevalpen, som er litt i samme stilen som Merlin.. Men eneste trollmannen ellers jeg kommer på er Baltazar, og det syns jeg ikke passer så bra på valpen. Er det noen andre som vet om noen trollmenn (bortsett fra Harry Potter)? Eller andre navn?

Du har jo også trollmannen fra Oz. Kanskje kalle ham Ozzie :D

Skrevet

Hva med Niko?

Vet ikke om det er noen trollmann som heter det, men Merlin og Niko passer jo litt sammen da :D

Søkte på trollmann og da fikk jeg opp folk som var en trollmann på banen eller en trollmann til å synge..

Den ene trollmannen som kunne synge var: Niko Valkeapää

Skrevet
Noen av trollmenner fra Sagane om Isfolket:

Tengel

Heike

Kolgrim

Ulvhedin

Mar

Sølve

Marco

Ulvar

=D> syntes absolutt dette var bra forslag anne..:D men ikke sølve.. han er en slemming..:D

kolgrim og ulvar og var jo det men de tok jo til fornuften tilslutt:)

Skrevet

Nå har valpen fått navn.. riktig nok ikke noe trollmannsnavn. Men han har fått navnet til løven i drømmen om narnia, Aslan. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...