Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg brukte jobbens filmkamera i går, et JVC(ettellerannet) og da jeg skulle åpne filmene oppdaget vi at det ikke går an å åpne dem.

Problemet er at maskinen (windows vista) ikke kjenner igjen filnavnet. Tror det var CEM-format. Aldri hørt om det før.

Så da spør jeg dere sonen-guruer: Hvordan i alle dager får vi til å endre formatet slik at vi kan spille av og redigere filmene?

Skrevet

Hadde også et JVC kamera før, og hadde samme problemet. Dersom du søker litt rundt på nettet skal du finne forskjellige måter å konvertere filene på. Har ikke prøvd noen av disse måtene selv, da jeg fikk til å importere og redigere filene via iMovie da jeg kjøpte ny data. Tror det skal finnes iMovie for windows også, men hvordan det fungerer og om det vil fungere for akkurat den filtypen aner jeg ikke. Er mulig det er lettere å bare konvertere filene.

Skrevet

Ja, det var vel konvertere filene jeg tenkte på :) Men hvor og hvordan gjør vi dette? Jeg har søkt litt rundt på nett om dette, og kommer stort sett bare til kinesiske sider. Jeg er ikke så skrekkelig stø i kinesisk, altså :baby:

Komplett idiotisk at videokameraet har så merkelig filmformat :gaah:

Skrevet

CEM eller noe veldig likt :icon_redface: Om jeg ikke får til i morgen på jobb, så skal jeg skrive det ned på en lapp så jeg husker det :innocent:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...