Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 123
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nei, vi oppdaget det. Det ble bare OlavEmil og meg. Så nå har jeg en klissvåt, kjempefornøyd valp her som har fått igjen troen på store hunder

Uken etter påske høres ut som et fint tidspunkt.

Vi er med, så sant det passer! Er enn så lenge åpen for tid og sted.

Skrevet

Tenkte meg at det muligens var Rolland du mente.

Er det parken ved Rolland skole du tenker på? Den er vel fin for treff, men skulle vi ikke helst gått en liten tur også?

Skrevet

Må jo gå tur, ja. Eg traska litt rundt på nokre stiar utanfor parken, men eg veit ikkje heilt kor eigna dei er (eller om det var stiar i det heile, eigentleg...). Kan godt gå ein annan plass, kanskje der nokon er antydning til kjent :ahappy: . Eg har jo bil, så det MÅ jo ikkje vere i Åsane berre fordi det er der eg har kontor :lol: .

Skrevet

Helene, vi tar en tur neste uke også! :P

Jeg tenker kanskje en av veiene ved Nordnesdalen i Fyllingsdalen? Jeg har aldri gått der selv, annet enn en kort strekke som lufting for hunden før konkurranse, men tror ikke det er vanskelig å finne frem.

Skrevet

Hvis det blir onsdag ettermiddag, blir jeg nok ikke med, dessverre. :( Jeg slutter på jobb på VilVite klokka 16:00, så da rekker ikke jeg ut for å møte noen før en time senere - og da er jeg garantert gørrsliten, høhø.

Skrevet

Jeg tenker kanskje en av veiene ved Nordnesdalen i Fyllingsdalen? Jeg har aldri gått der selv, annet enn en kort strekke som lufting for hunden før konkurranse, men tror ikke det er vanskelig å finne frem.

Jeg er ikke kjempekjent, men jeg har gått der noe.

Skrevet

Bernerklubben har sine samlingar i Nordnesdalen. Eg har vore med ein gong, men då var vi kun oppe på plassen og trente. Vi kan jo sjå kva vi finn.

Kan godt flytte det fram ein time eller to om ikkje Tinkie kan...

Skrevet

Joda, men nå er vi jo egentlig bare 4 stk som kan på onsdag. (faktisk bra kjønnsfordeling :P )

Rettelse, vi er 5 stk, med 1 i overvekt på jentene :P

Nordnesdalen på onsdag da? Klokken 16 var det?

Skrevet

Jepp :) . 5 er jo bra det, vel? Men vi skulle ikkje ta det litt tidlegare? Det var vel berre Trixie som ikkje kunne før 4, og ho vart vel ikkje med før neste veke uansett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...