Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Okay, dette kommer nok til å bli litt klønete og rart, men det må prøves.

Jeg skriver her for faren min som ikke er så flink på data, har fått et sammendrag fra han.

Så om dere lurer på noe utover det jeg skriver her, kan det ta litt tid før svar, da jeg må rådføre meg med sjefen først! :)

10 år gammel Bichon Frise gutt.

Har diabetes og forstørret hjerte og forstørrede binyrer.

Siste gang ulteralyd av binyrer i september, ingen forandring fra vår/sommer 2011.

Har vært hos 5 dyrleger som ikke kan si noe mer om hva det kan være.

har prøvd akupunktur.

Var i fin form lenge med bare insulin på morgen og kveld.

Har i det siste nektet og spise så han må tvangfores morgen/kveld pga diabetes.

Har fått hjertemedisin,smertestillende,vanndrivende medisin og kvalmestillende av dyrlegen.

Halter ofte på venstre forbein.

Har også flere ganger vært i kontakt med vetrinær høgskolen uten resultat.

Fikk beskjed av vetrinær at det eneste som var igjen å prøve nå var røntgen med kontrastveske men at han sannsynligvis ikke tåler en operasjon.

Alle blodprøver er normale.

Er det noen som har vært borti noe av det samme her? Eller har tips til hva mer man kan prøve.

Vi er litt rådløse her.

Skrevet

Det er vell da vi er så "heldig" at vi kan la de på 4 ben som vi er så inderlig glad slippe å måtte være syke. Har dere prøvt så mye uten at noen vet eller kan hjelpe så hadde jeg latt hunden så slippe. Jeg ser faktisk på det som eiers plikt å se til at hunden ikke skal leve med plager. Vi beholder de gjerne alt for lenge for vår egen del, ikke for dyrets del.

  • Like 1
Skrevet

ja, det er greit nok det. men man prøver vel alt før man gir opp eller? ihvertfall skal vi gjøre det.

derfor er jeg her for å høre om noen har opplevd noe av det samme og har noen tips.

  • Like 2
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er trygt for dem å være i bilen så er det bedre å la dem være hjemme. Du får grinder til bilvindu og lås til bagasjeromsluker som gjør at du kan ha dem åpne uten at folk får tilgang.
    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...