Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen tips om hvor man kan få reparert et hoftebelte og utbedret en sele for en billig penge i Trondheim? Baggenbeltet mitt trenger å få sydd på en av disse løkkene rumpestroppene skal festes i. Og så har vi en helt fantastisk sele som sliter noe forferdelig på pelsen. Vil derfor få den fóret, og så er det en del (en løkke...?) som må erstattes av en større, fóret løkke. Vurderer å fikse sela sjøl, men atte...det tar sånn tid å komme i gang :lol:

Skrevet

Jeg slet også bort ene hempa til nedholderene på baggenbeltet mitt. En kjapp mail til leverandøren og du får deg splitter nytt belte! De er så fantastisk greie! Er det en del som kan byttes ut ( spenna f.eks ) sender de ny spenne, men når hempa var gåen fikk jeg nytt belte ( minus trekklina og sikkerhetsfestet ).

Skrevet

Jeg slet også bort ene hempa til nedholderene på baggenbeltet mitt. En kjapp mail til leverandøren og du får deg splitter nytt belte! De er så fantastisk greie! Er det en del som kan byttes ut ( spenna f.eks ) sender de ny spenne, men når hempa var gåen fikk jeg nytt belte ( minus trekklina og sikkerhetsfestet ).

Leverandøren...? Vil ikke det avhenge av hvilken leverandør jeg har brukt, og hvor god kundeservice de har? Jeg bestilte beltet mitt hos Jami Hundsport, så da skal jeg maile dem? Hm.

Takk forresten :D

Skrevet

Leverandøren...? Vil ikke det avhenge av hvilken leverandør jeg har brukt, og hvor god kundeservice de har? Jeg bestilte beltet mitt hos Jami Hundsport, så da skal jeg maile dem? Hm.

Takk forresten :D

om min hp pc går istykker ringer jeg HP og ikke expert,elkjøp ol. Jeg ville kontaktet baggen og sagt du har slitt det ut og se om de vil hjelpe deg. En nettbutikk vil isåfall bare sende henvendelsen videre, eller i noen tilfelle gi deg nytt.

Skrevet

Leverandøren...? Vil ikke det avhenge av hvilken leverandør jeg har brukt, og hvor god kundeservice de har? Jeg bestilte beltet mitt hos Jami Hundsport, så da skal jeg maile dem? Hm.

Takk forresten :D

Vi forhandler disse på jobb, og jeg har sendt mail via jobben. Da har han sagt at om noen kommer inn og klager så skal vi bare bytte den delen som kan byttes, evt gi ut et nytt belte så vil han ordne det opp med oss etterpå. Så jeg tror egentlig ikke det har så mye å si hvor du går så lenge de forhandler baggen :) Det er sikkert enklerer og gå i en butikk og få nytt belte enn og sende fram og tilbake til Jami?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fin puddel, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...