Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeklubb, treff, treninger i Elverum/Solør?


Recommended Posts

Skrevet

Ja, som overskriften sier søker jeg "hundefolk" og treningskompiser når jeg flytter fra Oslo til Solør (Våler). Et stort mål etter flyttingen er å bli mer aktiv på hundefronten, og det er agility, rallylydighet, lydighet og freestyle/HTM som er interessefeltene. Har lærevillig og sprudlende dvergpuddeltispe på 3 år, som hittil har vist at hun elsker agility og fungerer fint også i freestyle (gått kurs i begge).

Hund nr. 2 kommer i hus i løpet av året, denne også en dvergpuddel, mulig mellom.

Noen som vet det er noe aktivt hundemiljø i Elverum, Flisa el. omegn?

  • 1 year later...
Skrevet
Ja, som overskriften sier søker jeg "hundefolk" og treningskompiser når jeg flytter fra Oslo til Solør (Våler). Et stort mål etter flyttingen er å bli mer aktiv på hundefronten, og det er agility, rallylydighet, lydighet og freestyle/HTM som er interessefeltene. Har lærevillig og sprudlende dvergpuddeltispe på 3 år, som hittil har vist at hun elsker agility og fungerer fint også i freestyle (gått kurs i begge).

Hund nr. 2 kommer i hus i løpet av året, denne også en dvergpuddel, mulig mellom.

Noen som vet det er noe aktivt hundemiljø i Elverum, Flisa el. omegn?

Heisann! :) Jeg bor på Flisa om du vil ha en treningskamerat :) Vi trener lydighet, men er gjerne med og trener litt andre grener også :)

Guest Christine
Skrevet

Ser på sidene til Elverum hundeklubb at det er agilitytreninger på onsdager når det er forsvarlig å bruke hindrene. Vil det si at de ikke har trening innendørs på vinteren?

Skrevet
Ser på sidene til Elverum hundeklubb at det er agilitytreninger på onsdager når det er forsvarlig å bruke hindrene. Vil det si at de ikke har trening innendørs på vinteren?

Det vet jeg ikke, men spør. De har egen side på FB, jeg er medlem der og på Hamar sin hundeklubb. Greit å følge med på hva som skjer :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...