Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hjelp navn, Chihuahua valp


Marthe Langholm
 Share

Recommended Posts

Heihei, jeg skal vei å hente meg en chihuahua gutt iløpet av februar. Problemet er at jeg ikke har noe navn til han. Han er en cremefarget korthåra chihuahua, med tynn hvit stripe som går fra hodet til snuten, han har også hvite sokker og hvit hale tipp.

Er det noen av dere som har noen navneforslag ? Jeg har ikke lyst på et vanlig hundenavn/menneskenavn, og vil det skal være litt spesielt, gjerne ett engelsk navn eller på ett annet språk. Kan også være ett navn som beskriver hundens utseende. Bare hyv på med forslag det. På forhånd, takk :D

Endret av IW
Forbedret emnetittel
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noe litt kule navn: Action, Rabagast, Crash, Krutt, Kaliber.

Andre jeg finner på i farten: Banjo, Creamy, Star, Skye, "Ti Amo" ("Jeg elsker deg" på italiensk).

tusen takk for mange flotte forslag, likte spesielt "Ti Amo", er så artig med slike navn :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her har du en hel rekke med mexikanske guttenavn. Jeg synes det er kult med navn som forteller litt om hundens opprinnelsesland :)

Haha. Jeg må si jeg digget "Ruben". :P

Antonio

Carlos

Cesar

Crespin

Cruz

Daniel

DeMario

Doroteo

Eber

Elbanco

Eleazar

Elieis

Emilio

Enrique

Enriqueta

Ernesto

Eru

Erubiel

Felix

Filiberto

Flaco

Francisco

Gabriel

Graciano

Hector

Heraclio

Humberto

Ignacio

Isdel

Isidoro

Ivan

Izek

Jaimenacho

Jarini

Javier

Jesus-Ernesto

Jesus

Joel

Jorge

Jose

Juan-Carlos

Juan

Juaquine

Kasper

Lino

Luis-Fernando

Luz

Madaleno

Miguel

Nadia

Omar

Osvaldo

Oswaldo

Otilio

Pancho

Paulino

Porfirio

Quique

Rafael

Ramirez

Ramiro

Raul

Renau

Robert

Roman

Ruben

Sandro

Santiago

Sergio

Spiro

Toraidio

Victor

Virgilio

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

tusen takk for fine forslag :) har notert meg ned noen navn nå, men er ikke 100% på hvilket navn det blir enda. bare fortsett å kome med forslag ;D

Men hadde ikke du nettopp bestilt en hund fra Romania, egentlig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men hadde ikke du nettopp bestilt en hund fra Romania, egentlig?

Jo jeg skulle jo egentlig det, men det ble noe tull og kræsj med dette da noen av de andre som er med å hjelper til med adopsjonen hadde lovet bort hunden til noen andre utenom at hun jeg hadde kontakt med viste om dette, så da ble Nikita adoptert til noen andre.. dessverre :/

Hun får heldigvis ett nytt hjem da, å slipper å være i Romania lengre, så ser egentlig bare lyst på det. Har uansett funnet meg drømme hunden hjemme her i Norge nå, så ble en lykkelig "slutt" på oss alle :) hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...