Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Yellow
Skrevet

Kjempenydelige, begge to! Er Bamse en liten valp? Utrolig "valpete" i ansiktet, veldig søt :D

Er også selv blitt så fascinert av Norsk Lundehund de siste årene, hvordan er de kontra Bichon/en selskapshund? Med tanken på at jeg har hørt de gjerne er selvstendige, da tenker jeg for meg selv også, mindre kosete og kontaktsøkende (iallefall iforhold til en Bichon)?

Skrevet

Kjempenydelige, begge to! Er Bamse en liten valp? Utrolig "valpete" i ansiktet, veldig søt :D

Er også selv blitt så fascinert av Norsk Lundehund de siste årene, hvordan er de kontra Bichon/en selskapshund? Med tanken på at jeg har hørt de gjerne er selvstendige, da tenker jeg for meg selv også, mindre kosete og kontaktsøkende (iallefall iforhold til en Bichon)?

Tusen takk^^ Bamse blir 9 år i mai, så ingen valp han gitt :D

Vel, kommer litt an på! Forrige lundisen vår var veldig selvstendig, samtidig som han var totalt og ekstremt avhengig av meg! Livet uten mamman sin var ikke så greit i grunn. Men kos og sånt var på hans premisser, helt klart! Ikke var det mulig å trene med han heller, for det var mye mer interessant å bare nyte livet og alt det hadde å by på :lol: Nektet å komme på innkalling, men holdt hele tiden øye med oss menneskene osv. med andre ord veldig selvstendig, samtidig som han var ekstremt knyttet til folka sine!

Hu vi har nå... Vel måten jeg ble vekket på i dag var av en lundis hoppende lykkelig i fjeset mitt, fordi hun ville ha kos og oppmerksomhet :lol: Hun stikker aldri langt fra oss, kommer som et skudd på innkalling, liker å ligge tett inntil å koooose og vil være der vi er! Så i forhold til Bamse så er Shensi minst like kontaktsøkende, om ikke mer! Men en bichon er og blir en klovnete koseklump, så det er klart Bamse kunne kost hele dagen, mens Shensi føler hun har fått nok etter en stund liksom.

Så hvis du plasserer lundehunder en plass mellom disse to individene, så tror jeg du har dem! De skal være veldig flokktilknyttet, samtidig som de skal tørre å bruke hodet selvstendig (i forhold til lundefuglfangsten, da de måtte jobbe alene inne i grottene). Det du er garantert med en lundehund er masse humor! Så om man har tålmodighet, tåler litt rot og hurramegrundt, da vil man elske en lundis. De gjør så mye rart i løpet av en dag og det er liksom bare å lene seg tilbake å få seg et humorshow! :D

Forøvrig! Jeg ville valgt tispe om jeg skulle hatt lundis igjen! Aldri aldri mer lundishanne :blink: Så sterke kjønnsdrifter tørr jeg ikke gamble på å bli sittende med igjen, det var et mareritt med tisper i nabolaget... Så selv om Ulrik var min øynesten, min once in a lifetimehund, så var det ekstremt mye jobb med han og jeg slet meg halvt ihjel for å få til et samarbeid vi alle kunne trives med!

Men ellers, som skrevet over, de er klovnete! Og det er jo bichonrasene også, så jeg tipper du er vandt til den biten. Det er nok den siden jeg liker best ved begge rasene mine, at de er så happy hele tiden :D

Woah! Ble langt dette...

Skrevet

Så herlige de er, skjønningene! :wub: Lundehund er på min "vil-ha"-liste, men tror jeg holder meg til å nyte din :lol:

Iih^^ Ja det holder kanskje med en lundis i gangen, tenk om du hadde fått deg og kommet på besøk :blink: Det går 10 Bamse på en Shensi liksom :lol: Hun er ganske intens til tider :whistle:

  • Like 1
Skrevet

Iih^^ Ja det holder kanskje med en lundis i gangen, tenk om du hadde fått deg og kommet på besøk :blink: Det går 10 Bamse på en Shensi liksom :lol: Hun er ganske intens til tider :whistle:

Hahaha, helt sant! Holder meg til lapphunden jeg :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...