Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som en liten fortsettelse på bildetråden til hundene mine, så poster jeg resten av jordet-bildene her.

Det er da et lite inngjerdet frislipp område i Lillestrøm, nærmere sagt like ved Nebbersvollen. Området er helt greit, men i høst så var det så gjørmete der at det var veldig lite fristende å ta turen dit oftere enn hva vi gjorde.

I den senere tid så har jeg blitt mindre og mindre glad i frislipp-områder, mest pga at mine egne hunder ikke får noe spesielt ut av det (de kjeder seg og vil ikke leke med andre hunder), og også mye pga det lille jeg så som skjedde der de korte to dagene jeg var der. Eiere som var mer opptatt av å prate med hverandre enn å følge med på hva sin egen hund gjorde, hvilket resulterte i flere nesten-slåsskamper mellom store hunder.. Det er så unødvendig. Da liker jeg Ekeberg bedre, ettersom området er mye større og man har stor sjans for å ha et stort område helt for seg selv.

Men nå babler jeg løs, så da avslutter jeg bablingen og hopper til bildene!

Irsk ulvehund, som må være den roligste hunden jeg noensinne har sett på et frislipp-område. jeg tror jeg så den ta 5 skritt, og så satt den ved eieren sin resten av tiden. :P Selv om jeg er glad i mye turbo, så drømmer jeg veldig om å ha en hund som er så rolig også!

6220232322_f76cb7d858_o.jpg

Greyhound, faktisk! Og det er det som er så spennende på frislippområder, det kommer så mange tilfeldige raser!

6220231984_e4dcc72014_o.jpg

6219710939_dae94d4479_o.jpg

6220231328_48a2c2ec8e_o.jpg

6220230644_3edb91cd3b_o.jpg

6219709621_98c03b8328_o.jpg

Vakker schäfer, men jeg får helt vondt av den ryggen. :(

6220228026_0ac776680b_o.jpg

6219707673_2193b30df3_o.jpg

6219706223_ccac1fbf9a_o.jpg

Lille Montana som snuser på de "gale" border colliene.

6219705889_fc53f4e4be_o.jpg

6219705245_4a750b935c_o.jpg

Storpuddelen Mia til venninna mi, ca 10 måneder gammel her.

6219697713_f947b425c6_o.jpg

6219698067_f76d010d4a_o.jpg

Skrevet

Ypperlig sted å ta med seg puddel forøvrig, den blir jo så ren og pen av å bade i gjørma. :D

6219698435_3f995b0fd9_o.jpg

Og den andre hunden til venninna mi, en Engelsk Bulldog som heter Maggie. (eller Bullebøll, eller bølldogg, alt ettersom :P ) 10 uker var hun her, tatt i August.

6220220118_2c7d5b95fe_o.jpg

6219699633_4df9309891_o.jpg

Er et lite gjerde rundt der det er en sittebenk, og Bullebøll skjønte ikke helt dette her med at selv om man kan presse det tykke hodet sitt igjennom det meste, så gikk det altså IKKE her... :P

6220221824_dedfc2da9b_o.jpg

6219700317_6b6d3376f2_o.jpg

Skjønn liten frøken, da. ^^

6219701395_e79f89e762_o.jpg

6219701817_7e2ee08362_o.jpg

6220223028_41343db364_o.jpg

6219702497_d0548f09da_o.jpg

6220223728_03f07730d1_o.jpg

6220224014_a9052819d6_o.jpg

Mia hadde så fiiiiin spade...

6219703725_30d8afbf97_o.jpg

Skrevet

Ja, ulvehunder er virkelig vakre! Liker godt uttrykket til den på det første bilde. :)

Takker for det!

Skrevet

Nydelige bilder! Likte også "Bullebøll" (digger kallenavnet!) veldig godt, superskjønn..og så fine farger og tegninger :wub:

Litt OT, men hvordan er det hundejordet egentlig? Det er kanskje en egen tråd for det her en plass, men akkurat nå var det veldig enkelt å greit å bare spørre her ;)

Er det stort? Bare en slette, eller kupert terreng? Har, som dere skjønner, ikke vært der ennå.. :wacko:

Skrevet

Hundejordet er grei nok plass for en liten flokk med hunder, det er en helt flat slette, men har fine turmuligheter i området rundt i skog/sti. Selve det som er inngjerdet er ikke så voldsomt stort, en hund kan løpe fra den ene enden til den andre på 10 sekunder, pluss minus.

Er verdt en tur hvis man har en balansert snill hund. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...