Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sleng deg på tog med meg :D

Gjetter jeg rett når jeg sier at man er nødt til å ringe togfolka for å si at man skal ha med hund, eller er det nok å bare dukke opp når man skal dra?

Hehe, det er bare å ta det toget du vil. På denne strekningen tar vi nok lokaltog, og der er det en vogn man kan sitte i med hund, mens på regiontog er det satt av åtte plasser for dem med hund. Man trenger ikke reservere plass.
  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre

Æsj... jeg vil bo nærmere... Det hadde vært nyttig for meg og Pippi, jaja... Anbefaler ikke Sandra som kartleser Edit: glemte jo å si at det var et bra tiltak

Jeg vil veldig gjerne være med

Skrevet

Men da er det bestemt at vi skal være på Trandum?

Hvem trenger å bli hentet på togstasjon? Greit å koordinere litt, så KensingtonGate og jeg vet hva vi skal plukke opp hvor og når. Mine nærmeste stasjoner er Dal og Jessheim, og jeg har altså én sitteplass i bilen.

Skrevet (endret)

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det :rofl: Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser :)

Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre om vi kan få være på verkstedtomta til Veidekke på Jessheim, der er det asfaltert og kanskje mulighet for at vi kan få låne en hall og være inne :w00t:

Endret av Bøllefrøken
  • Like 2
Skrevet

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det :rofl: Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser :)

Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre om vi kan få være på verkstedtomta til Veidekke på Jessheim, der er det asfaltert og kanskje mulighet for at vi kan få låne en hall og være inne :w00t:

Spør gjerne om det - det er ikke ideelt å løpe på asfalt, men det er godt med litt "halltrening" siden D4A er inne.

Skrevet

Om vi får være inne i hallen er det betonggulv. Ikke ideelt og løpe på, men noe en ofte må på utstilling, så det er kanskje greit å trene på. Skal få samboeren til å forhøre seg i morgen :-)

Skrevet

Jeg har 5-seter, men spørs om det blir trangt med 5 hunder, da... :P Min nærmeste togstasjon er Kløfta, ellers er Jessheim og Gardermoen også innen grei rekkevidde.

Hadde jo vært flott om vi kunne trene på Veidekke Jessheim. :)

Skrevet

Blir dessverre ikke noen trening på meg heller (og vi hadde trengt det!), fordi jeg skal til legen på onsdag, og skal være sjuk torsdag og litt fredag, og ikke til lege i morgen og være sjuk onsdag og litt torsdag, som jeg først trudde. :(

Skrevet

Jeg har 5-seter, men spørs om det blir trangt med 5 hunder, da... :P Min nærmeste togstasjon er Kløfta, ellers er Jessheim og Gardermoen også innen grei rekkevidde.

Hadde jo vært flott om vi kunne trene på Veidekke Jessheim. :)

Bare koselig med litt nærkontakt da ;) Lyst å plukke meg opp enten 12:24 eller 12:48 på Kløfta? Det tidspunktet som passer deg best ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...