Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sleng deg på tog med meg :D

Gjetter jeg rett når jeg sier at man er nødt til å ringe togfolka for å si at man skal ha med hund, eller er det nok å bare dukke opp når man skal dra?

Hehe, det er bare å ta det toget du vil. På denne strekningen tar vi nok lokaltog, og der er det en vogn man kan sitte i med hund, mens på regiontog er det satt av åtte plasser for dem med hund. Man trenger ikke reservere plass.
  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre

Æsj... jeg vil bo nærmere... Det hadde vært nyttig for meg og Pippi, jaja... Anbefaler ikke Sandra som kartleser Edit: glemte jo å si at det var et bra tiltak

Jeg vil veldig gjerne være med

Skrevet

Men da er det bestemt at vi skal være på Trandum?

Hvem trenger å bli hentet på togstasjon? Greit å koordinere litt, så KensingtonGate og jeg vet hva vi skal plukke opp hvor og når. Mine nærmeste stasjoner er Dal og Jessheim, og jeg har altså én sitteplass i bilen.

Skrevet (endret)

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det :rofl: Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser :)

Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre om vi kan få være på verkstedtomta til Veidekke på Jessheim, der er det asfaltert og kanskje mulighet for at vi kan få låne en hall og være inne :w00t:

Endret av Bøllefrøken
  • Like 2
Skrevet

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det :rofl: Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser :)

Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre om vi kan få være på verkstedtomta til Veidekke på Jessheim, der er det asfaltert og kanskje mulighet for at vi kan få låne en hall og være inne :w00t:

Spør gjerne om det - det er ikke ideelt å løpe på asfalt, men det er godt med litt "halltrening" siden D4A er inne.

Skrevet

Om vi får være inne i hallen er det betonggulv. Ikke ideelt og løpe på, men noe en ofte må på utstilling, så det er kanskje greit å trene på. Skal få samboeren til å forhøre seg i morgen :-)

Skrevet

Jeg har 5-seter, men spørs om det blir trangt med 5 hunder, da... :P Min nærmeste togstasjon er Kløfta, ellers er Jessheim og Gardermoen også innen grei rekkevidde.

Hadde jo vært flott om vi kunne trene på Veidekke Jessheim. :)

Skrevet

Blir dessverre ikke noen trening på meg heller (og vi hadde trengt det!), fordi jeg skal til legen på onsdag, og skal være sjuk torsdag og litt fredag, og ikke til lege i morgen og være sjuk onsdag og litt torsdag, som jeg først trudde. :(

Skrevet

Jeg har 5-seter, men spørs om det blir trangt med 5 hunder, da... :P Min nærmeste togstasjon er Kløfta, ellers er Jessheim og Gardermoen også innen grei rekkevidde.

Hadde jo vært flott om vi kunne trene på Veidekke Jessheim. :)

Bare koselig med litt nærkontakt da ;) Lyst å plukke meg opp enten 12:24 eller 12:48 på Kløfta? Det tidspunktet som passer deg best ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...