Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Stemmer med IA, Brownies er utrolig enkelt å lage.

Kjøp posen, ha i bollen, ha i smør som er smeltet, ett egg og litt vann, rør godt, ha i en form og stek (den skal være klissete inni så ta den ut etter 25-30min) :)

Skrevet

Rømmekake!Den er utrolig enkel og saftig og god:

*3 egg

*3 dl sukker

*3 dl hvetemel

*En liten boks rømme

*2 ts bakepulver

*2ts vaniliesukker

Stekes i ca 40 minutter på 180 grader.Trenger ikke glasur men,kan ha på melis eller noe av den pynten man får kjøpt til kaker i butikken.

Skrevet

Stemmer med IA, Brownies er utrolig enkelt å lage.

Kjøp posen, ha i bollen, ha i smør som er smeltet, ett egg og litt vann, rør godt, ha i en form og stek (den skal være klissete inni så ta den ut etter 25-30min) :)

Også er den så gooood!

Du kan fint ha lys på den, Espen, er bare å stappe dem ned i kaka, det!

Skrevet

Oreokake. Jeg kan ikke bake, og ødelegger tom Toro-posene. Oreokaken derimot, får jeg kjempemye skryt for, og alle spør om oppskrift etter en smakebit. I mine øyne, verdensbeste kake :P

Eneste som er litt kjedelig med den er at det tar litt tid, fordi lagene skal stivne før man begynner med neste lag.

Legger med oppskrift jeg :)

Ingredienser:

Bunn:

300 g Oreo kjeks (se tips)

100 g smør

Fyll 1:

200 g kremost (1 pk Phildelfia)

2,5 dl melis

3 dl kremfløte

50 g Oreo kjeks

Fyll 2:

1 pk lys sjokolademousse (Toro)

3 dl melk

50 g Oreo kjeks

Pynt:

Oreo kjeks, gjerne med mørkt og hvitt sjokoladetrekk

Fremgangsmåte:

Ha Oreo kjeks i en food processor sammen med mykt smør. Kjør på full hastighet til en jevn masse. Ha en kakeringen til en rund form som er 24 cm i diameter direkte rett på et kakefat. Trykk kjeksmassen ned i bunnen og ut i kantene. Sett fatet med kakeringen i kjøleskapet i 30 min.

Rør sammen kremost og melis. Pisk kremfløten til krem og vend inn i osteblandingen. Ha ca 2/3 av ostekremen over kjeksbunnen i kakeformen. Stikk grovt hakkede Oreo kjeks ned i ostemassen. Sett i kjøleskapet i 30 min.

Pisk sammen sjokolademoussepulveret og kald melk, som anvist på pakken. Ha sjokolademoussen over ostekremen i formen. Stikk grovt hakkede Oreo kjeks ned i moussen. Sett kaken tilbake i kjøleskapet i 30 min.

Fordel resten av ostekremen over sjokolademoussen. Ha over masse grovt hakkede Oreo kjeks til pynt. Bruk gjerne Oreo kjeks som er dekket med mørk og hvit sjokolade hvis du vil gi kaken et ekstra dekorativt utseende (se bildet). La kaken stå i kjøleskapet i 1 time.

Løsne kakeringen fra kaken ved å skjære langsmed kanten med en skarp kniv. Fjern kakeringen. Ringle eventuelt litt sjokoladesaus over kaken før servering

Skrevet

På større matvarebutikker finnes det sånne tuber (med farget gele) i bakehyllene som du kan skrive på kaken med, eller du kan kjøpe sjokoladebokstaver som også finnes i bakehyllene i større matvarebutikker ;)

  • Like 1
Skrevet

Oh! Nå fikk jeg skikkelig lyst på Toro Brownie posen som ligger inne i skuffen min. Men den skal spares til mamma og pappa er borte! Også fikk jeg virkelig lyst til å bake Oreo kake! Det må jeg gjøre en dag :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...