Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått en fresh idé. :D Nå på senhøsten (og våren) er det jo litt for kaldt for hundene å bade, og da spesielt for de hundene uten underull. Tenk hvor fantastisk det hadde vært å funnet opp en våtdrakt for HUNDER, sånn at hunden kunne holde seg varm? :D Evt. en tørrdrakt, da holder jo hunden seg både tørr og varm. Tenk så deilig for de å kunne svømme omtrent året rundt, og ikke minst er svømming en super treningsmetode :)

Lurt, eller hva? :D Noen ganger lurer jeg på hvorfor jeg ikke er gründer eller noe, høhø. Det må da være gjennomførbart!

Skrevet

Det finnes da? hunder som er mye og surfer har det i USA og Autralia iallefall.

Stilig! Det viste jeg ikke! På tide at det kommer til Norge værtfal, vi har jo mye kaldere vann også!

Skrevet

Jeg vet om flere som har sydd selv :) Jeg vurderer sterkt å skaffe meg det, da Ex er gal etter å bade.

Tror dere at denne vil fungere? http://www.hundeutst...vest-p-492.html

Den er jo veldig tynn i stoffet da, så jeg ville ihvertfall sett litt på den litt nærmere før jeg vurderte den. Men den skal jo være varmeisolerende og vanntett, men vannen vil jo fremdeles komme inn via glidelås og sidene når hunden er under vann.

Skrevet

Den er jo veldig tynn i stoffet da, så jeg ville ihvertfall sett litt på den litt nærmere før jeg vurderte den. Men den skal jo være varmeisolerende og vanntett, men vannen vil jo fremdeles komme inn via glidelås og sidene når hunden er under vann.

Har du kjent på de? Jeg har de på jobb, og de er mye tykkere enn vanlig jaktdekken :)

Skrevet

Har du kjent på de? Jeg har de på jobb, og de er mye tykkere enn vanlig jaktdekken :)

Det har jeg, vurderte å kjøpe det til Yaris på fredag, men ble anbefalt den andre typen fra Hurtta fordi jeg fikk høre at glidelåsen skapte problemer for de som har prøvd det. Men nå er jo jeg vant til de "plast"-jakkdekkenene, altså de som på en måte ser ut som PVC eller lignende.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...