Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

For noen måneder siden kjøpte vi oss en 1år gammel bordercollie fra omplassering. Fra vi fikk han hadde han mye unoter, er redd for fyrstikker, sprayflakser osv. Også redd enkelte menn. Han drog veldig mye på tur å jagde blandt annet, jobbere, sykler, biler, busser. Stort sett alt som bevegde seg. Da det var løpetid perioder ble han veldig frustrert ville ikke spise og bare stod å ulte ved vinduet. Så vi valgte å kastrere han. nå er det ca 2 uker siden, og han har begynt å få løpe løs igjen å få ut energien sin. Men nå etter at vi kastrerte han har han begynt å bite etter andre folks føtter. Idag da vi var på tur bet han en mann som fikk et stort merke, heldigvis forstod han saken og var ikke bitter over det. Han får mye psykisk trening i form av å lære triks, og leker som skal hjelpe på dettte. Vi har som plan å begynne med spor trening etterhvert.

Jeg trenger veldig hjelp og tips til hvordan vi kan bli kvitt denne bitingen og jagingen, så det ikke en dag må ende galt.. Er det noen som har tips? Og veldig gjerne noen som har tips om en hundetrener/hundeskole i bergensområdet som jeg kan kontakte å få hjelp av?

Setter stor pris på alle tips!

Hilsen desperat hundeeier!

post-10405-0-91041600-1319143772_thumb.j

Endret av IW
Forbedret emnetittel
Skrevet

er bedre å betale litt å forrhåpentligvis få det forbedret.. er redd det kanskje må ende i salg igjen hvis det ikke kommer seg, til en plass hvor han får brukt seg til det han duger til :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...