Gå til innhold
Hundesonen.no

Dna test for din slekts vandringer- prøvd det?


Recommended Posts

Skrevet

Hei. Er det noen som har prøv ut dette med DNA test for å finne vandreruten til din slekt?

Jeg er veldig interessert i historie, og etter å ha blitt foralt og vist fra en kollega om dette, ble jeg ganske så nysgjerrig. Jeg har veldig lyst å prøve! Det koster jo endel, så må tenke meg godt om. Faren min kunne også tenke seg å teste, så da vil jeg få begge deler morside og farside og se vandreruten til begge.

Testen er fra 10 000 år siden og bak helt til tidenes begynnelse i Afrika. Litt komplisert , men alt står forklart på engelsk.

http://genographic.nationalgeographic.com/genographic/index.html

Her kan dere lese mer om dette og bestille dna taknings sett.

Noen som har gjort dette?

Skrevet

Dette fikk jeg lyst til. Du skriver at hvis du får din fars linje, så vil du få mer detaljert? Jeg har bare meg selv å teste, vil det da bli mindre sikkert?

Hmm.. Dette må jeg lese mer om, nysgjerrig som jeg er :)

Skrevet

Jo hvis du tester får du vite din mors,mors mors mors mors bakover helt bak til begynnelsen. Men får å få en oversikt over begge linjene, må du ha mannlig dna fra slekten, feks. far, bror, onkel etc. :)

Men man får jo kun vite om vandreruten inn imot Norge, ikke så mye om hvor i Norge det har vært osv. litt synd det da, men alikvel interessant å vite hvilke folkegrupper man stammer ifra.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...