Gå til innhold
Hundesonen.no

Vil noen redigere/justere mitt bilde?


Bjerknez
 Share

Recommended Posts

Jeg har lest noen tråder her inne hvor mange trenger hjelp til foto etc. og tenkte i den forbindelse på og starte en tråd hvor de som trenger hjelp til å redigere/fikse/manipulere et bilde kunne poste dette, slik at andre kan storme til å hjelpe.

Det er dog noen punkter som må følges før man tenker på og slenge inn et bilde som trenger redigering/justering:

1. Bildet bør ha høyest mulig oppløsning og sitter du med fler versjoner av samme bildet så legg inn det som er uredigert fra før.

2. Har du filen i "raw"-format så er dette det beste. En RAW-fil kan ikke forhåndsvises og eller lastes opp via dette forumet, så dette må du laste opp til egnet sted selv og linke til filen. Husk å legge inn en forminsket utgave i jpg. format av filen her i forumet, slik at alle kan se hvordan bildet er i utgangspunktet.

3. Skriv hva du forventer av resultatet, og hva som er viktig for deg å få frem i bildet. I det hele tatt mest mulig innformasjon om ønskede endringer, hvis det ikke bare er snakk om en vanlig "oppfrisking" av bildet.

En regel for redigereren kan være kjekt å legge til:

1. Alle bilder som er ferdig redigert postes i denne tråden som jpg. (slik at andre brukere kan se og lære) Høyoppløselige filer mellom partene kan tas via PM eller mail. Dette er ikke interessant for oss andre her inne.

Er sikkert flere her inne som er flinke når det gjelder dette, så det kan hende hjelpen blir god :)

Personlig så er jeg ingen ekspert selv, og denne tråden er ikke laget for at det er JEG alene som skal tillby hjelp, selv om jeg kanskje kommer til å prøve meg.

PS! Hvis forummoderatorer synes dette var en dårlig ide, så slett tråden/posten.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

OBS: Legger du seriøst ut råfilen her kan hvem som helst laste det ned og si at de eier det. Du har ikke lenger noen bevis for at du eier copyright, uansett motiv.

Sant nok, men hvem her inne har vel interesse av å bruke et bilde av en annens kjæledyr?

Uansett, så kan jo en evt. RAW-fil også sendes på epost til den som tillbyr seg hvis ønskelig. Evt. så kan man heller sende en høyoppløselig jpg-fil istede.

Man kan vel si at det er prisen man kanskje må betale for å få bildet sitt justert av andre helt gratis. Så får det være opp til hver enkelt om dem synes det er verdt det. :)

Er som sagt mange måter å sende filer på, så det burde ikke bli noe problem å unngå dette.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Denne tråden har vært lite brukt, synes jeg!

Jeg har et bilde jeg hadde blitt veldig glad om noen vil prøve seg på.

151.jpg?w=500&h=334

Jeg liker dette bildet så utrolig godt av Tinka. Det jeg ikke liker er bakgrunnen. Det er så mye rot! Noen som har lyst til å fjerne det? Det kan godt være gresset, liksom, bare uten alle tingene på. Jeg skulle også gjerne hatt vekk det lille man ser av bånden hennes under øret.

Liten bonusgreie, hvis dere er så flinke og kjeder dere litt: Jeg er veldig glad i brune/beige toner. Jeg har tenkt litt på at jeg tror dette bildet ville blitt penere om gresset var sånn høst beige/gult/gylden/sandfarget? Dere skjønner hva jeg mener. Hadde vært litt gøy å se, iallefall!

Men det jeg ønsker mest er å få vekk de stygge tingene. Noen som vil? :flowers:

EDIT:

Her er linken til bildet i større format.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...