Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eg burde prøve å få til dette, ja :) . Med mindre det er noko sånt der alle eigentleg er kjentfolk som skal gå tur saman, og eg berre trengjer meg på som heilt ukjend, altså...

Men blir det ti? Det hadde som sagt passa mykje betre for meg t.d. frå 11 og utover, då eg er og vitjar foreldra mine. Og er det parkeringsplassen til Vegvesenet vi snakkar om? Eller ein annan liten parkeringsplass? :P

Skrevet

Jeg har aldri møtt Trulte før, og Gunhild har ikke møtt Spinoza eller Trulte før, så, neida. Her er ikke alle kjente.

Det er en parkeringsplass litt lengre oppe enn vegvesenet. Du bare følger bakken helt opp tror jeg. Jeg fant ihvertfall lett frem dit første gangen jeg skulle dit. Jeg tror det er litt seint å endre tidspunktet nå. Om noen er våken i morgen og svarer at det er greit her, så kan vi gjøre det, men slik det ser ut nå, så får det vel bli klokken 10. Tror ikke Spinoza har internett heller.

Trulte, det er for alle. Jeg har en voksen dame som mener man skal gå pent når man er på tur, ikke leke villbass. Så det er åpent for alle :D Sender deg nummeret mitt.

uAg2W.jpg

Punkt nummer 22 er hvor vi møtes. Punkt nummer 24 er vegvesenet :) Håper alle finner frem!

Skrevet
Trulte, det er for alle. Jeg har en voksen dame som mener man skal gå pent når man er på tur, ikke leke villbass. Så det er åpent for alle :D

Uuulp... Prestasjonsangst :P .

Neida. Men då slår eg til, eg :D . Ti o'klokke, på punkt 22. Satsar på at eg finn fram :) .

  • Like 1
Skrevet

Uuulp... Prestasjonsangst :P .

Neida. Men då slår eg til, eg :D . Ti o'klokke, på punkt 22. Satsar på at eg finn fram :) .

Jeg vet ikke om hun mener det samme om tobeinte. Det er ikke så ofte man får sett reaksjonen hennes på det. Kanskje vi får testet det i dag!

Skrevet

Jeg vet ikke om hun mener det samme om tobeinte. Det er ikke så ofte man får sett reaksjonen hennes på det. Kanskje vi får testet det i dag!

Så då må eg òg gå pent og ikkje leike villbass? :o

Skrevet

Vi hadde en kjempefin tur med *telle* 6 hunder?? Ingen knuffing - alle oppførte seg eksemplarisk...til og med eierne :D

Var så trivelig at jeg er glatt med på å gjenta det en annen gang :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...