Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ace har vært på sitt første "skikkelige" valpeshow i Askim i dag. Dommer var Liv M. Ramsjø - resultat:

BIR, BIG, Best In Show :D

Plutten oppførte seg kjempefint og fikk finfin omtale fra både dommer og flere ringside - så det var såklart stas :)

Kritikken lyder: 4mnd, full av type, tiltalende hode, vakkert utrykk, velutfylt under øynene, korrekt bitt, vakre nesten svarte øyne, god hals, sterk manke og rygg. God kropp med prima forbryst, prima benstamme, beveger seg godt på velvinklede ben. Vakker kullsort pels, herlig gemytt, flott fremvist!

170920111121.jpg

170920111131.jpg

  • Like 1
Skrevet

Wow, gratulerer så mye! :D Å bli best in show som fire måneder, DET er ikke verst :D

Vi skal også til Askim imorgen, men det er for å gå agility.

Skrevet

Wow, gratulerer så mye!

Å bli best in show som fire måneder, DET er ikke verst :D

Vi skal også til Askim imorgen, men det er for å gå agility.

Takk :D Håper dere er like heldige med været som oss, selv om ikke yr.no er enig ;)

Grattis! :D

Men stor fallhøyde nå *flir*

Haha, ikke sant? Han var faktisk på open show når han var 3mnd og ble BIS, så ja - forholdsvis stor den fallhøyden :rolleyes2:

Så utrolig bra! Gratulerer så mye! Må være en utrolig opplevelse! Og bare 4 mnd da :wub:

Takk, ja - det er jo kjempe morsomt selv om man har stilt litt tidligere også ;)

Skrevet

Smula ble jo også BIS da hun var på dagen 4 måneder, og jeg skal ærlig innrømme at den ene gangen hun ble BIM var det litt nedtur :lol:

Hehe, han er eneste flat-valp i morgen, så må innrømme jeg blir litt skuffa om han ikke blir bir valp i allefall :mellow: :P

Gratulerer så mye igjen! Er en liten stjerne den der, altså... :)

Takker! Hope soo :D

Gratulerer så mye :D

Tusen takk!

Skrevet

Må bare si som på facebook: Dere altså;) Dere er flinke! Også så pene da! (kanskje det er han som blir faren til den nye flat'en jeg skal ha en gang snart, om noen år, når jeg har overbevist her hjemme om at det er veeel så mye jobb med liten hund som med en stor hund;)

Skrevet

Må bare si som på facebook: Dere altså ;) Dere er flinke! Også så pene da! (kanskje det er han som blir faren til den nye flat'en jeg skal ha en gang snart, om noen år, når jeg har overbevist her hjemme om at det er veeel så mye jobb med liten hund som med en stor hund;)

Tusen takk! :D

Vi får vel se når han er sjekke i alle kanter om han kanskje kan føre slekta videre. Spennende om du skal ha flat igjen da ;)

Åh, han er så fin han derre Acen! :)

Ace takker og bukker (nei, han logrer vel og slikker helst!) :)

Skrevet

Hæ, hadde han vært en ydmyk flat, hadde jeg begynt å lure, frøken! :lol:

Han fikk et par kommentarer på lørdagen om at han virket rolig til å være flat, og det er han vel kanskje - men bare til en viss grad :lol:

Skrevet

Spennende om du skal ha flat igjen da ;)

:)

Det er tanken ivertfall. Man må bare få enkelte andre familiemedlemmer med på den tanken etterhvert;) Akkurat nå holder det med han vi har;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...